Mokinių kuprinių svėrimo akcija – vaikų sveikatai

Lietuvos mokyklose vyko kasmetinė Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuota mokinių kuprinių svėrimo akcija. Ne išimtis ir mūsų, Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla.

Praėjusių metų duomenys liudija tam tikrą kuprinių svorio lengvėjimo tendenciją, tačiau, prasidėjus naujiems mokslo metams, vis dar matome moksleivius tempiančius ant pečių sunkią naštą. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, mokinio kuprinės svoris turi būti ne didesnis kaip 10 procentų mokinio kūno masės.

Vykdant kuprinių svėrimo akciją, svarbu ne tik pasverti mokinį bei jo kuprinę, bet ir įvertinti kuprinės tipą – kuprinė su vienu diržu, su dviem diržais ar tik su rankena, atsižvelgti į tai, kaip kuprinę nešioja mokinys – ant abiejų pečių, ant vieno peties ar rankoje. Jei mokinys tą dieną atsinešė papildomą krepšį kūno kultūrai, reikėtų įvertinti ir jo svorį. Sveriant kuprinės turinį atskirai galima pasverti ir vadovėlius bei pratybų sąsiuvinius.

Tiek mokiniams, tiek jų tėveliams primename, kad:

*Tuščia kuprinė turi sverti: pradinių klasių mokiniams – ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių mokiniams – ne daugiau kaip 1000 g.

*Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. mokinio kūno masės.

*Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. mokinio kūno masės.

*Rinkitės mokyklinę kuprinę, turinčią du reguliuojamo ilgio plačius paminkštintus diržus.

*Visada užsidėkite diržus ant abiejų pečių.

*Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau juosmens.

*Sunkiausius daiktus dėkite į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.

*Tvarkingai sudėkite daiktus, kad jie neslidinėtų po kuprinės vidų.

*Kasdien peržiūrėkite kuprinės turinį ir susidėkite tik tai dienai reikalingus daiktus.

*Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija