Mokomės programuoti su micro:bit!

Mokslininkai tiki, kad ateityje kiekvienas vaikas bus išradėjas. Šiuo metu jiems suteikiamos visos reikalingos priemonės bandyti, ieškoti, atrasti ir patikrinti. Micro: bit yra unikalus, delno dydžio, lengvai perprantamas ir sudėtingas operacijas atlikti galintis kompiuteris, kurį pamėgo viso pasaulio programuotojai, robotikos specialistai bei tie, kurie nori mokytis. Tai priemonė padedanti viso pasaulio vaikams bei programavimo pradžiamoksliams būti kūrybiškiems ir bandyti atrasti naują  micro: bit pritaikymo galimybę.

Micro:bit kompiuteriukai Židikuose

2018-12-20 d. mūsų mokyklos 6 kl. mokiniams, IT pamokos metu,  buvo pirmą kartą pristatyti mcro:bit kompiuteriukai. Pristatyme-pamokoje dalyvavo direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Bartkuvienė. Šeštokai entuziastingai atliko mokytojo Egidijaus Urbono pateiktas užduotis ir jiems pavyko: į kiekvieną mokinio asmeniškai gautą kompiuteriuką buvo įkelta pirmoji pačių sukurta programėlė. O vėliau programą dar ir patobulinome!

Ateityje planuojama programavimo micro:bit kompiuteriukais pradmenų mokyti ir penktokus.

Plačiau apie micro:bit

Kompiuteriukas micro: bit – tai vidutiniškai 4 x 5 cm dydžio kompiuterinė plokštė, kuri turi ARM procesorių, 25 šviesos diodų matricą, microUSB ir Bluetooth jungtis. Programuoti galima naudojantis tiek išmaniuoju telefonu, tiek kompiuteriu. Įdomu tai, kad programavimo darbai yra galimi ne tik rašant specialų tekstinį kodą, tačiau ir vizualiai dėliojant blokelius. Toks “žaidimo“ tipo mokymasis labai puikiai tinka vaikams, kurie žaisdami išmoksta programuoti.

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija