Moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“

Ketvirtus metus iš eilės geriausi Lietuvos jaunieji tautodailininkai rinkosi į moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ finalą. Birželio 3 d. Trakų kultūros rūmuose vyko nacionalinės parodos uždarymo bei laureatų paskelbimo ceremonija.

Baigiamajame ture dalyvavo penkiasdešimt vaikų ir jaunuolių iš įvairių Lietuvos kampelių – pajūrio, Žemaitijos, Aukštaitijos, Dainavos bei Sūduvos kraštų. Aštuoniose regioninėse parodose buvo atrinkta po šešis arba septynis moksleivius, iš savo bendraamžių išsiskyrusius kūrybiškumu, kruopštumu, fantazija, darbštumu bei meistrystės įgūdžiais.
Telšių regiono atrankoje dalyvavo Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 8 klasės mokinių Agnės Damulytės ir Lauros Vaitkutės sukurti ažūriniai karpiniai. Merginų kūrybinia darbai buvo pripažinti geriausiais, jos tapo šio konkurso laureatėmis ir suteikta galimybė atstovauti Žemaitijos regioną dalyvauti Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse “Sidabro vainikėlis” baigiamojoje parodoje Trakų kultūros rūmuose.
Finaliniame ture moksleivių kūrinius pagal jų meninę vertę, meistriškumą, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis vertino komisija, kurią sudarė muziejininkai, dailėtyrininkai ir etnografai. Trijų geriausių kiekvienos amžiaus grupės kūrinių ar kūrinių kolekcijų autoriams buvo įteikti konkurso simboliai – sidabro vainikėliai.
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 8 klasės mokinės Agnė Damulytė ir Laura Vaitkutė tapo šio konkurso laureatėmis užėmė II – ąsias vietas.
Pažindami senuosius gimtojo krašto amatus, savomis rankomis juos perkurdami, dirbiniuose pabrėždami regiono unikalumą jaunieji kūrėjai palaiko tradicijų gyvastį. Perimdami patirtį iš savo mokytojų ir meistrų, dirbdami ir tobulėdami jie kuria Lietuvos liaudies dailės istoriją – naują, kitokią, tačiau itin reikalingą.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija