Mokyklos vardo grąžinimo 30-mečiui

Sužinoję, kad artėja mokyklos vardo grąžinimo 30-metis, septintokai, pasiskirstę grupėmis, nusprendė dar kartą aplankyti Židikuose esančius objektus, įamžinančius Marijos Pečkauskaitės atminimą, bei apie tai, kaip mūsų gimnazijoje puoselėjamas rašytojos atminimas, mintimis paprašė pasidalinti mokinių ir mokytojų. Surinktą medžiagą paruošė ir lapkričio 21 dieną per klasės valandėlę pristatė projektą ,,Pažinkime Mariją Pečkauskaitę kartu“. Buvo naudinga dar kartą išgirsti apie rašytoją, labdarę Mariją Pečkauskaitę, apie jos veiklą, apie jos atminimo įamžinimą Židikuose bei klausant minčių apie rašytojos idėjų įgyvendinimą pamąstyti, kuo kiekvienas galime prisidėti, kad Marijos Pečkauskaitės darbai būtų tęsiami.

Su savo projektu nutarėme supažindinti ir pradinių klasių mokinius: trečiokus ir ketvirtokus, tad apsilankėme pas juos ir priminėme apie Mariją Pečkauskaitę. Išklausę vyresniųjų savo draugų, pradinukai įvardino, kaip jie siekia būti verti Marijos Pečkauskaitės idealo. Jų nuomone, svarbu gerai mokytis, siekti savo tikslo, padėti kitiems. 

Džiaugiamės patys prisiminę ir kitiems priminę apie Mariją Pečkauskaitę. Pasak rašytojos Marijos Pečkauskaitės, ,, žmogus ateina į šią žemę ne tam, kad krautų turtus, rinktų plojimus, ieškotų garbės. Mūsų tikslas turi būti amžinas. O amžinas tikslas – tai mūsų sielos tobulinimas.”

7 klasės auklėtoja Danutė Stancevičienė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija