Minėdami mokyklos vardo grąžinimo 30-metį, viena iš veiklų susiplanavome Marijos Pečkauskaitės tekstų rašymą dailyraščiu.
Mes kasdien naudojamės kompiuteriais, išmaniaisiais įrenginiais, tačiau rašymas ranka yra neatsiejama mokinio ir mokytojo darbo dalis. Išsikėlėme tikslą – savo gimnazijoje pademonstruoti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, skatinti rašto kultūrą.
Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja akademikė profesorė Grasilda Blažienė yra sakiusi, kad „Siekimas rašyti dailiai ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto, jas vis sunkiau išsiugdyti“.
Neatsitiktinai pasirinkome dailyraščiu perrašyti Marijos Pečkauskaitės tekstus, juk minime tokį prasmingą ir mums svarbų jubiliejų!
Gimnazijos 1-okai dar nemoka visų raidelių, todėl kai visos klasės rašė dailyraštį, pirmokai piešė iliustraciją M. Pečkauskaitės knygelės „Lietuvos senovės istorijos pasakos“ sakmei „Apie Vilniaus įkūrimą“.
2–4 klasių mokiniai dailyraščiu rašė ištrauką iš apsakymo „Vyšnios“, 5–7 klasių atstovams parinkta ištrauka iš „Irkos tragedija“, o vyriausieji, 8–III klasių mokiniai ranką miklino perrašydami dailyraščiu ištrauką iš „Sename dvare“.
Labai džiaugiamės, kad prie Mokinių tarybos iniciatyvos prisijungė ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos Ruzgų skyriaus mokiniai bei mokytojos.
Dailiausiai tekstus perrašę mokinukai bus apdovanoti padėkos raštais ir simbolinėmis dovanėlėmis. Kitą savaitę komisija, kurią sudarys Gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos ir administracija, paskelbs nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje.
Laukite tęsinio.
Mokytojos Lauros informacija