Mokyklos vardo grąžinimo 30-metis! PENKTADIENIS.

Penktadienį raiškiojo žodžio puoselėtojų grupė susitikome Židikų koplyčioje, kur palaidota mūsų šviesuolė Marija Pečkauskaitė.

Uždegėme savo mokytojai žvakelę, sukalbėjome maldą, o, svarbiausia, kaip padėką, kaip džiaugsmą, jog ją turime ir galime mokytis, dirbti jos vardu pavadintoje mokykloje skaitėme  panos Marijos tekstus.

Skaitymus pradėjau aš, mokytoja Laura, dar mokykloje išmokta „Sename dvare“ pradžios ištrauka, kurią ir mokiausi mokyklos vardo grąžinimo proga 2007 m.  Mane keitė 8-os klasės mokinės Eglė Gontaitė, Gabija Paulauskaitė, II klasės mokinė Ugnė Gontaitė, kurios taip pat pasirinko šio kūrinio ištraukas.

7-okės Kotryna Drabavičiūtė ir Rugilė Stirbavičiūtė priminė „Irkos tragedija“ ištraukas, o 8-okė Gabija Miliūtė skaitė apsakymą „Dėl ko tavęs čia nėra?“. Itin jautriai skambėjo Gabijos pasirinkto kūrinio ištrauka: „Pasakyčiau po to tau visas savo jaunas mintis, visus savo jausmus… išverkčiau visus skausmus ant tavo krūtinės, o tu mane nuliūdusią palinksmintumei, verkiančią prajuokintumei, nusilpusią pastiprintumei… Kiekvienas mano širdies jausmas atrastų atgarsį tavo širdyje… kaip visados kad kartu su manim verkei, juokavai kartu. Dėl ko, ak, dėl ko tavęs čia nėra?!“.

Baigus skaityti tekstus lietuvių kalbos mokytoja Romualda Žilinskienė trumpai priminė Marijos Pečkauskaitės svarbą Židikams. Mokytoja retoriškai klausė, o kas būtų Židikai be rašytojos? 

Stabtelėta ir prie Marijos Pečkauskaitės sesers Sofijos, ilgamečio Židikų parapijos klebono Kazimiero Bukonto, kalbininko Vinco Urbučio amžinojo poilsio vietų.

Tiesa, ausyse iki dabar dar skamba Gabijos skaitytos ištraukos eilutė „Dėl ko, ak, dėl ko tavęs čia nėra?!“.

P.s. Marijos Pečkauskaitės tekstų skaitymai dar nesibaigė. Kadangi dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinybių 4 klasės mokinė Gabija Batakytė apsakymo „Vyšnios“ ištraukos šiandien koplyčioje nepaskaitė, visi norintys išgirsti Gabijos skaitomą tekstą esate kviečiami pirmadienį per 2-ąją ilgąją pertrauką į 2-ojo aukšto foje.

Prasmingo artėjančio Advento laukimo linkėdama – Laura.

Nuotraukos Violetos Liegytės2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija