Nepamirštamas susitikimas

Balandžio 26 dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje 1 – 4 klasių gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti susitikime su aktore Doloresa Kazragyte ir klarnetininku Valdu Andruškevičiumi. Svečiai susirinkusiems trumpai pristatė vienas kitą.

Aktorė susitikime žiūrovams skaitė, kaip pati sakė, vienos mėgstamiausių knygų – Ričardo Bacho alegorinės apysakos „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“ ištraukas. Šis kūrinys „tai alegorinis pasakojimas apie kiekviename iš mūsų slypinčią beribės laisvės idėją, apie tobulybės siekį, iššūkį prigimčiai ir tikrojo skrydžio džiaugsmą“. Tai alegorinė pasaka apie paukštį, kuris nenorėjo gyventi taip, kaip visos kitos žuvėdros. Klausant aktorės, ne vienas, ko gero,  susimąstė, kaip svarbu siekti savo tikslų, nuolat mokytis ir tobulėti, nebijoti būti kitokiam. Galbūt net pajuto, kad tikrasis Džonatanas Žuvėdra gyvena kiekviename mūsų. Aktorės pasakojimą nuolat papildė klarneto garsai. Kai pasiaukoji, pasigaili silpnesnio, anot aktorės, nušvinta siela, tad linkėjo gerumo vienas kitam.

Aktorė Doloresa Kazragytė minėjo, kad yra kilusi iš Žemaitijos, iš Telšių, tad du linksmus pasakojimus apie Leonoros ir Domicėlės jausmus papasakojo žemaitiškai. Žiūrovai linksmai kvatojosi klausydami istorijų, o aktorė parodė, kad gali persikūnyti į bet kurį personažą, rimtą, linksmą, susimąsčiusį ar nerūpestingą.

Atsisveikindama su žiūrovais svečiai linkėjo nepamiršti, kad kiekvienas turime sparnus ir skristi link savo tikslo, o žiūrovai juos išlydėjo plojimais.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija