Nesigaili mokytojos profesiją pasirinkusi

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje vyko padėkos šventė daug metų išdirbusiai direktorės pavaduotojai ir fizikos mokytojai Janinai Limantienei. Ji mokykloje pradirbusi 43 metus, yra viena iš keleto mokytojų, tiek daug metų atidavusi mokyklai. Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai padėkojo visada jaunatviškai Mokytojai, kuriai darbas – tai pašaukimas.

Prisiminėme nuolat darbų sūkuryje besisukančios pavaduotojos kelią, kai jauna mokytoja Janina atvyko į Židikų miestelį. Kaip sakė pavaduotoja Janina, iš pradžių miestelis atrodė niūrus ir jau norėjo abu su vyru išsikelti į Kuršėnus, bet dvejonės, o gal ji nebesurasianti ten tokių šiltų, nuoširdžių žmonių, sulaikė nuo planų išvykti. Ir nesigaili pavaduotoja net 43-erius metus išdirbusi Židikų vidurinėje mokykloje. Čia ji išugdė ir gyveniman išleido keliasdešimt moksleivių laidų. Padėkos ir sveikinimo žodius tarę buvę mokiniai prisiminė mokytoją buvus griežtą, bet teisingą. Ir pavaduotoja pritarė, kad buvusi griežta, bet tik todėl, kad vaikai galėtų mokytis ir išmokti. Kaip sakė pavaduotoja J.Limantienė, jei galėtų rinktis iš naujo, ir vėl pasirinktų mokytojos profesiją, tik dabar galbūt ne fizikos, bet matematikos mokytojos. Laikai buvo kitokie ir fizikėms moterims nebuvo lengva dirbti, bet mokytoja sulaukdavo daug pagalbos iš šeimos. Beto, atsidavimas savo profesijai padėjo įveikti visus sunkumus.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Violenita Juškevičiūtė pasidžiaugė darbui atsidavusia ne tik mokytoja, bet ir kruopščia pavaduotoja. Nedaug kas tiek metų yra išdirbęs direktorės pavaduotoja vienoje įstaigoje. V.Juškevičiūtė įteikė Švietimo ministro padėką.

Šventės dalyvių ir jubiliatės laukė maloni staigmena. M. Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorės Rimos Širvinskienės, mokinių tėvelių: V. ir L. Petkevičių, D. ir J. Intų, S. ir L. Gimžauskų bei Židikų seniūnijos pavaduotojos S. Stasytės dėka sielas adventiniu laikotarpiu sušildė operos solistai Diana Tiškovaitė ir Algirdas Bagdonavičius, jiems akomponavo solisto žmona Natalija.

Klausytojai buvo pradžiuginti debiutine koncertine programa, kurios pabaigoje šiltai su žiūrovais bendravusi solistė Diana visus iki vieno klausytojus įtraukė kartu padainuoti. Po nuoširdaus palinkėjimo „Ilgiausių metų“ mokytojai pavaduotojai linkėjo dar daug prasmingų darbų ir gero poilsio.

Jurgita Taučiūtė-Staugienė
Židikų Marijos Pečkauskaitės
Vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija