Paliko savo įspaudą

Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos moksleiviai keliavo simboline laiko juosta per skirtingus istorinius laikotarpius. Mažeikių muziejui dovanojus mokyklai unikalią keliaujančią parodą „Laiko įspaudai“ netradicinę pamoką vedė istorijos mokytoja Lidija Končiutė.

Paroda buvo įdomi savo eksponatais, kurių daugelis turėjo meistro įspaudą, įrodantį jo profesionalumą ir metus, kurie padėjo trumpam nusikelti į senuosius laikus. Kelionę moksleiviai pradėjo pasukdami laiko ratą 12 tūkstančių metų atgal, kai Lietuvoje apsigyveno šiaurinių elnių medžiotojai. Apie tai bylojo suakmenėjusios kriauklės, rastos Mažeikių rajone. Kaip nukirsti medį, nukapoti šakas sunku įsivaizduoti, nes prieš 10 tūkstančių metų gaminti akmeniniai kirvukai nedidučiai, tačiau kruopščiai apdirbti.

Moksleiviai peršoko į dešimtą amžių, kai Lietuvoje gyventojai išmoko apdirbti metalą. Archeologai kasinėjo Gyvuolių gyvenvietės piliakalnį ir nufotografuoti radiniai buvo eksponuojami parodoje. Mokytoja su moksleiviais aptarė, iš ko padaryti papuošalai, kokios medžiagos naudotos.

Simboliniai miesteliai ir miestai su dvarininkų herbais priminė Lietuvos valstybės kūrimosi pradžią tryliktame amžiuje. Židikiškiai gali didžiuotis net 440 metų istorija.

Pamažu keliaudami simboline laiko juosta moksleiviai taip pat apžiūrėjo XIX amžiaus buities eksponatus, linų šukas, prieverpstes, verpstes, audinius, taip pat plytas, koklius, mokyklinius daiktus, žvakidę, skambutį, pieštukinę, plunksnines, laisvalaikio žaidimą – biliardą.

Į XX amžių sugrąžino Sovietmečio apdovanojimai, garbės raštai, gairelės, Alfonso Dargio modernus paveikslas, kuriame autorius pavaizdavo visa, kas jam brangiausia – žodį Mama, savo namus ir rankų atspaudus. Pamoką moksleiviai užbaigė palikdami savo pirštų atspaudus.

Jurgita Taučiūtė – Staugienė



2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija