Parodoje STUDIJOS 2016 „matavomės“ profesijas

 

Vasario 5 dieną 18 Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos vyresniųjų klasių mokinių vyko į XVI tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą STUDIJOS 2016.

Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose, net 3 dienas tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių svarstė bei kūrė ateities planus, ieškojo tinkamiausio sprendimo, susipažino su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis, savanoryste.

Šiais metais parodoje STUDIJOS 2016 dalyvavo net 220 įstaigų ir organizacijų iš Lietuvos ir užsienio šalių: Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Danijos, Lenkijos, JAV, Rusijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Latvijos, Airijos, Italijos, Šveicarijos. Vyko daugiau nei 200 renginių.

Moksleiviams ši paroda – puiki galimybė susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų – universitetų, kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis, reikalingiausiomis profesijomis ir amatais, užsienio universitetų ir kolegijų studijų programomis, sužinoti, kaip pradėti nuosavą verslą, išmokti geriau pažinti save, formuoti tikslus, planuoti ateitį.

Didelį įspūdį gimnazistams paliko patrauklus parodos formatas, aktualią informaciją pateikiantis per tiesioginį bendravimą dalyvių stenduose, paskaitas, seminarus, garsių žmonių patirtį, įkvepiančias sėkmės istorijas, neformalius susitikimus su mokymo įstaigų ir verslo atstovais, karjeros konsultantais, psichologais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais.

Židikiškiai išklausė ne vieną žinomo žmogaus sėkmės istoriją „Mano karjeros kelias“. Girdėjome Vaido Baumilos, Virgilijaus Aleknos, Tado Vidmanto, Justino Jankevičiaus, Sauliaus Urbonavičiaus-Samo, Jolantos Svirnelytės, Beatos Tičkevič pasakojimus ir patarimus. Dalyvavome seminaruose „Kaip išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą: rašinių kalbos ypatumai ir rekomendacijos abiturientams“, „Kas būtų, jei būčiau Lietuvos karininkas?“, „KUO BŪTI. Kaip pasirinkti specialybę?“, „Perspektyviausia ateities profesija – Robotika!“, „Kaip rasti tai, kas labiausiai patinka? Kaip susikurti save tokį, kokiu noriu būti šiandien ir rytoj?“, „Studijos užsienyje: galimybės, pasiruošimas, baimių įveikimas“, „Karininko karjera, perspektyvos ir galimybės“ ir kt.

Tikime, kad paroda STUDIJOS padėjo ne vienam gimnazistui priimti sprendimą, ką jam rinktis baigus mokyklą. Mokiniai pasisėmė patirties, susipažino su įdomiomis asmenybėmis, mokėsi iš jų, geriau pažino save, todėl neapsisprendusiems tai padės lengviau suvokti, ko jie nori.

Laura ARNOTAITĖ2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija