PARTNERIŲ SUSITIKIMAS ISPANIJOJE

Paskutinė kovo savaitė buvo ypač įsimintina trims Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokiniams: aštuntokei Deimantei Stankutei ir devintokams Viktorijai Rimkutei bei Vytautui Kekiui, o taip pat – mokyklos direktorei Rimai Širvinskienei bei anglų kalbos mokytojai Vilmai Levickienei. Šie žmonės atstovavo savo mokyklą, o tuo pačiu ir šalį, dalyvaudami Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės pagal Mokymosi visą gyvenimą programą partnerių susitikime Jaca (Chaka) mieste, Huesca provincijoje, Ispanijoje.

Tai – miestas, turintis apie 14 tūkstančių gyventojų, įsikūręs Ispanijos šiaurės rytuose prie Pirėnų kalnų ir Aragono upės, netoli sienos su Prancūzija. Miesto istorija prasidėjo maždaug 11 amžiuje, kai, tapus Aragono sostine, reikėjo pasistatyti Katedrą, pavadintą šv. Petro Apaštalo vardu, nuo kurios ir pradėjome apžiūrinėti miestą. Taip pat apsilankėme šv. Petro pilyje, kuri buvo pastatyta kaip gynybinė citadelė apsiginti nuo puolančių prancūzų 16 amžiuje. Įdomu tai, kad pilies teritorijos forma sudaro penkiakampę figūrą, kad būtų kuo lengviau apsiginti nuo priešų, kampuose pastačius patrankas.

Mūsų kultūrinė pažintinė programa vis pasikeisdavo su darbine veikla. Mokiniai buvo paruošę video medžiagą apie tai, kaip pas mus rūšiuojamos atliekos. Jie taip pat diskutavo grupelėse, kaip būtų galima patobulinti rūšiavimo procesą, ką naujo ir naudingo galima būtų padaryti ta linkme, kad atliekų būtų kuo mažiau, o jos pačios dar duotų naudos žmonių gyvenime vietoj to, kad terštų aplinką.

Vieną dieną pabuvojome Saragosoje, kuri yra Aragono regiono ir provincijos sostinė, įsikūrusi prie Ebro upės. Vedami gido, apžiūrėjome šio miesto Baziliką, regiono Parlamento rūmus. Kadangi viena iš projekto temų yra gamtos išteklių tausojimas ir protingas jų vartojimas, tai labai naudinga buvo apsilankyti Perdirbimo technologijų parke, pastatytame Saragosos užmiestyje. Tai – didelio pajėgumo gamykla, kur įvairios atliekos rūšiuojamos ir toliau tvarkomos.

Šešios dienos kelionėje prabėgo labai greitai. Pamiršti savo kasdienybę privertė ne tik aikčioti verčiantys gamtos vaizdai – kalnai, skardžiai, kelių serpantinai, žydintys medžiai, bet ir ispanų nuoširdumas, dėmesys svečiams, vaišingumas. Šeimos, kuriose gyveno atvykę projekto mokiniai, priėmė juos taip šiltai, kad svečiai jautėsi kaip savuose namuose, o išsiskiriant ne vienam riedėjo ašaros.

Projekto pavadinimas „Jaunųjų europiečių indėlis į geresnę ateitį“ įpareigoja visus jo dalyvius susimąstyti ne tik ekologijos, rūšiavimo skatinimo, užterštumo mažinimo, gamtos išteklių tausojimo, mokslinių inovacijų skverbimosi į mūsų gyvenimus klausimais, bet ir apie ryšių tarp Europos tautų skatinimą, tarpkultūrinio bendradarbiavimo svarbą, nes visa tai yra didžiulis indėlis į visų mūsų geresnę ateitį.

Vilma Levickienė, anglų kalbos mokytoja

 



2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija