Pasakų iššūkis 2020!

Nėra abejonių, kad skaitymas vaiko gyvenime yra viena iš svarbiausių veiklų, padedančių pažinti pasaulį ir save, mokančių kalbėti ir mąstyti, pastebėti ir atrasti. O kas, jei ne pasakų skaitymas mokiniui atvers beribį vaizduotės ir stebuklų pasaulį?

Nuo rugsėjo 24 iki lapkričio 13 dienos Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 5-os klasės mokiniai gyvenimiškosios išminties ieškos liaudies pasakose (nesvarbu kokių tautų). Priėmėme iniciatyvos organizatorės Akvilės Sadauskienės iššūkį ir stačia galva neriame į naujas veiklas.

Pirmasis iššūkio žingsnelis jau žengtas! Susitikome, susipažinome su iniciatyva, aptarėme, kaip dirbsime ir kibome į iššūkio veiklas. Pasirinkome pradėti nuo eskimų pasakos „Mėlynasis karoliukas“. Daugelis mokinių tądien dėvėjo melsvus rūbus, diskutavo, ką žino apie Šiaurę, eskimus, jų gyvenimo būdą bei kultūrą… 5-okas Dovydas Kiričenko perskaitė pasaką „Mėlynasis karoliukas“, drauge ją aptarėme. Kiekviena mintis, atsakymas į klausimą ar klausimo kėlimas neliko nepastebėti. Mokiniai už iniciatyvumą pamokos metu rinko mėlynos spalvos saldainius, o pamokos pabaigoje įsivertino, ar pakankamai aktyvūs buvo, reflektavo.

Tai pirmasis mūsų „Pasakų iššūkis 2020“ susitikimas, tačiau tikrai ne paskutinis. Kiekvienas mokinys po pirmojo iššūkio žingsnelio pasirinko po melsvą balionėlį, ant kurio buvo parašytas pasakos pavadinimas, kurią jie ateityje raiškiai perskaitys klasėje ir inicijuos diskusiją.

Smagiausia tai, kad mano nenuoramos, čiauškučiai 5-okėliai šios pamokos metu pademonstravo ne tik savo žinias apie Šiaurę, buvo aktyvūs, gebėjo kantriai bei atidžiai klausytis draugo skaitomo teksto, laikėsi pačių susikurtų pamokos taisyklių, bet ir padovanojo mokytojui pačią nuostabiausią dovaną – komentarą po pamokos: „Ačiū už nuostabią pamoką“.

Mokytojos Lauros ARNOTAITĖS informacija

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija