Pasaulinė AIDS diena gimnazijoje

Gruodžio 1 d. – Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS!

Tradiciškai AIDS dieną minėjome ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje. Per pirmą pamoką, klasės valandėlę, 5–8 ir I–IV klasių mokiniai bei mokytojai rinkomės į aktų salę, kur visuomenės sveikatos specialistė Dalia Perminienė mums priminė apie svarbą kovoti su šia liga ir pakvietė pažiūrėti prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą „AIDS: geriau žinoti!“.

Ant scenos gimnazijos salėje žvakių liepsnelėmis sušvitęs raudonasis kaspinas – tarptautinis prevencijos ir solidarumo su ŽIV infekuotais ir sergančiais AIDS žmonėmis simbolis – buvo ženklas, kad mums rūpi ir mes jaučiame atsakomybę. Taip pat tądien gimnazistai segėjo gimnazijos uniformos atlapuose po mažą raudoną kaspinėlį. Taip mokiniai parodė, kad jie nėra abejingi su ŽIV/AIDS susijusioms problemoms.

Po pamokų 5 gimnazistai: Deimantė Stankutė, Samanta Uikytė, Gabrielė Vasiliauskaitė, Liveta Skirzgilaitė ir Rokas Žutautas dalyvavo rajoninėje viktorinoje šiai dienai paminėti. Dėkojame gimnazistams už tai, kad garbingai atstovavote savo mokyklai.

Lauros ARNOTAITĖS informacija

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija