Pažintinė žuvininkystės programa ,,Išauginta Europos Sąjungoje“

Pažintinės žuvininkystės programos ,,Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyviai prasidėjus naujiems mokslo metams toliau tęsė savo veiklas. Rugsėjo 29 dieną antros ir aštuntos klasių mokinių grupės, lydimos auklėtojų Sonatos Kazlauskienės ir Daivos Abrutienės, vyko į Kauną, į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA). Čia moksleiviams vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

Teorinėje dalyje mokiniai buvo supažindinti su akvakultūros vystymosi Lietuvoje istorija, žuvininkystės ūkiais Lietuvoje, žuvų auginimui taikomais būdais, paplitusiais Lietuvoje, ES ir pasaulyje, naudojama įranga ir technologijomis. ŽŪA dėstytoja taip pat pristatė pagrindines Lietuvoje auginamų žuvų rūšis, ypatybes, žuvų gyvenimo ciklą, aptarė akvakultūros reikšmę atkuriant retųjų ir nykstančių žuvų populiacijas, priminė akvakultūros produktų reikšmę visuomenei.

Praktinės dalies metu mokiniai lankėsi VDU ŽŪA Akvakultūros centre, kur apžiūrėjo šiame centre įrengtas uždaras apytakines sistemas bei jose auginamas žuvis (karpius, deimantinius eršketus ir pan.), sužinojo apie žuvų gyvenimo ypatumus. Akvakultūros centre dirbantys specialistai paaiškino, kaip uždarose patalpose veikia recirkuliacinės sistemos, kokios dalys jas sudaro, kaip veikia baseinai, vandens ruošimo įranga, šėryklos, deguonies gaminimo ir tiekimo įranga, filtrai, UV lempos, kokią reikšmę jos turi sėkmingam žuvų auginimui. Be to, moksleiviams pristatyta ŽŪA Akvakultūros centro veikla, mokymosi galimybės VDU ŽŪA – Žemės ir vandens inžinerijos studijų programa, įsidarbinimo galimybės baigus studijas, apžiūrėtos laboratorijos, kuriose akvakultūros technologijų studijas pasirinkę studentai užsiima tiriamąja veikla. Užsiėmimus vedę dėstytojai papasakojo apie savo karjeros kelią – studijas, darbą su studentais, jų karjeros kelią įtakojusius veiksnius.

Taigi, praplėstos žinios apie akvakultūros sektorių, pagilintas supratimas apie Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimo reikšmę, sužinota apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Pabaigę veiklas VDŪ ŽŪA, papietavę  Akademijos kavinukėje, projekto dalyviai dar užsuko  į Kačerginę: palypėjus ant daugiau kaip trijų tūkstančių metų istoriją menančio Pyplių piliakalnio, atsivėrė įspūdingas Nemuno ir Nevėžio santakos vaizdas, rudenėjančių miškų toliai, boluojantys Raudondvario bokštai.

Daiva Abrutienė | Židikų Marijos  Pečkauskaitės gimnazijos mokinių ugdymo karjerai kuratorė

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija