Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“

Kad visuomenė būtų daugiau informuojama apie akvakultūrą Žemės ūkio ministerija ir VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ įgyvendina jaunimo švietimo programą „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurioje, jau antrą kartą,  dalyvauja ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 1, 2 ir 5, 6 klasių mokinių grupės.

Pirmoji paskaita vyko nuotoliniu būdu. Akvakultūros žinovas dr. Justas Dainys paaiškino mokiniams, kas yra akvakultūra, kokie gali būti akvakultūros tipai, jos privalumai ir trūkumai. Kalbėta apie žuvies auginimą ūkiuose, naudą žmogaus organizmui, priminta sveikos mitybos piramidė ir žuvies vieta joje. Paskaita buvo įdomi – vaikai   sužinojo daug naudingų dalykų apie žuvis, žvejojimą, ūkininkavimą žuvies ūkiuose. Mokiniai ne tik klausė paskaitos, atliko paskirtas užduotis pratybų sąsiuviniuose, bet ir įvertino paskaitą naudodami Reflektus programėlę.

Tęsdami pažintį su žuvininkystės programa ,,Išauginta Europos Sąjungoje” Židikiškiai gegužės pabaigoje lankėsi Žemaičių Naumiestyje, kur įsikūręs Šilutės PMC Žuvininkystės praktinio mokymo centras. Mokiniai dalyvavo dvejose edukacinėse pamokose. Teoriškai ir praktiškai susipažino su žuvų augintojo profesija, Lietuvoje ir pasaulyje auginamų žuvų rūšimis, istorija, vystymosi stadijomis ir užaugimo trukme. Žuvininkystės sektoriaus vadovas Jonas Dyglys linksmai ir išradingai supažindino mokinius su uždarose apytakinėse sistemose auginamomis žuvimis bei jų gyvenimo ypatumais, Žuvininkystės praktinio mokymo centre įdiegta įranga, technologijomis bei auginamomis žuvimis, šėrimo įranga, mityba bei pašarais. Vaikai patys lietė eršketus, karosus,  juos glostė, nešiojo, maitino, matė mažytes ir jau dideles, mokymo centre užaugintas, žuvis.

Po smagių užsiėmimų praktinio mokymo centre Mokymų organizavimo skyriaus specialistas Gytis Viršilas apibendrino ryto veiklas ir  pakvietė projekto dalyvius papietauti į vietos kavinukę. Sotūs, kupini įspūdžių mokiniai išvyko Židikų link. Bet… paslaugus Neorimos autobuso vairuotojas dar stabtelėjo Švėkšnos mietelyje, garsėjančiame nuostabia dvibokšte bažnyčia bei XIX a. įkurtu grafų Pliaterių parku, kuriame auga daug vietinių ir įvežtinių medžių rūšių: dviskiautis ginkmedis, kukmedis, veimutinė pušis, karpytalapė liepa, bukai…, su įspūdinga liepų alėja, „Genovaitės“ vila, tvenkiniais ir skulptūromis.

Projekto kuratorė Daiva Abrutienė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija