Pilietinio sąmoningumo ir istorijos diena

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija dalyvauja profesionalios jungtinės komandos iš Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto atstovų organizuojamame originaliame nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“, kuris vyksta trimis etapais.

Pirmojo etapo metu moksleivių komandos buvo kviečiamos susipažinti su pilietinio pasipriešinimo istorija atliekant tiriamąją ir kūrybinę užduotį. Konkursas subūrė 500 mokinių iš 10 Lietuvos apskričių ir 37 savivaldybių. Džiaugiamės, kad iš 99 komandų, kurios pateikė projektus konkursui, Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos mokinių projektas „Istorija gyvai“ pateko tarp 10 geriausių ir toliau varžosi dėl prizinės vietos.

Jau įvyko ir trečias etapas. Jo metu mes buvome pakviesti į „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dieną“ Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. Išklausėme tris įdomius pranešimus: dr. Norberto Černiausko „Kaip sekėsi piliečiui ir pilietiškumui Lietuvos istorijoje?“, dokt. Kęstučio Kilinsko „Nuo dalgio prie šautuvo: pilietinio pasipriešinimo Lietuvoje tradicija“ ir dr. Ingos Zakšauskienės „Laisvės idėja ir radijo vilties desantas sovietų Lietuvoje“. Pažemaičiuoti ir pasisveikinti su gimnazistais užsuko ir VU Istorijos fakulteto prof. Zenonas Butkus, o fakulteto dekanas prof. Rimvydas Petrauskas ne tik mus pasveikino, bet ir gausiai apdovanojo.

Taip pat dalyvavome ekskursijoje ką tik duris atvėrusiame Valstybės pažinimo centre, kuris yra įsikūręs Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Vykome į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną, kur ne tik buvome pavaišinti pietumis, bet ir susipažinome su šiandienine Lietuvos gynybos sistema, ginkluote, pamatėme XIV a. elitinio Lietuvos kario šarvuotę bei ginkluotę, pabendravome su kariais savanoriais.

Tiesa, projektas vis dar tęsiasi. Palaikyti mus galite paspaudę šią nuorodą ir susiradę Židikų Marijos Pečkauskaitės projektą „Istorija gyvai“. Ačiū!2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija