Pirmieji projekto Erasmus+ metai

2020–2021 mokslo metai jau baigėsi, tačiau gimnazijoje vykstantis ERASMUS+ strateginių partnerysčių projektas „Letˈs say stop to violence together“ dar tik įpusėjo! Kviečiame prisiminti projekto veiklas…

2020 m. gruodžio 21–23 dienomis įvyko pirmasis projekto partnerių virtualus susitikimas, kurio metu mokytojai dalyvavo edukacinėje kelionėje, susipažino su Graikijos, Turkijos, Italijos ir Rumunijos šalimis, jų tradicijomis, kultūra ir mokyklomis. Taip pat buvo aptartos projekto veiklos, o darbo grupės nariai sustiprino IT įgūdžius, išmoko dirbti su įvairiomis naujomis programomis.

Balandžio 2 dieną vyko projekte dalyvaujančių mokinių virtualus susitikimas. Jo metu moksleiviai galėjo susipažinti su kitais projekto dalyviais iš Graikijos, Turkijos, Italijos ir Rumunijos. Susitikime mokiniai pristatė savo šalį, mokyklą, kultūrą, tradicijas bei analizavo patyčių, smurto apraiškas. Augustė Kavaliauskaitė ir Modesta Antanavičiūtė partnerius supažindino su Lietuva, kultūra ir tradicijomis, Rugilė Stirbavičiūtė ir Kotryna Drabavičiūtė pristatė Židikus, Ineta Norvaišaitė bei Rusnė Statkutė projekto dalyviams pasakojo apie Židikų Marijos Pečkauskatės gimnaziją, vertybes ir tradicijas. Violeta Liegytė ir Titas Žvirždinas kalbėjo apie smurto apraiškas ir tematiką sporte, dalijosi asmenine patirtimi, o Eimantė Flemingaitė su Elija Enciūte bei Justina Bracaite surinko ir pasidalijo medžiaga apie tradicinių žaidimų naudą patyčių prevencijai. Buvo labai smagus ir įdomus susitikimas. Visgi, tikimės, kad rudenį susitikimas su projekto partneriais jau įvyks gyvai.

Balandžio 14-oji diena – diena be smurto „No to violence day“. Šią dieną, kartu su kitais Erasmus+ projekto „Letˈs say stop to violence together“ dalyviais, diskutavome apie smurto žalą ir būtinybę pastebėjus patyčias jas stabdyti, pademonstruoti tvirtą poziciją, kad joms nepritariame. Mūsų tikslas – kelti bendruomenės nepakantumą smurtui, skatinti smurto formų atpažinimą bei pagalbą nukentėjusiems.

Kitais mokslo metais bus tęsiamos Erasmus+ projekto veiklos. Viliamės, kad bendradarbiavimas su projekto partneriais, gerosios patirties sklaida didins nepakantumą smurtui bei pagerins mokyklos mikroklimatą.

Projekto koordinatorės gimnazijoje – psichologės Emilijos Muravjovaitės – infomacija



2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija