Poetui Alfonsui Bukontui – 80!

Rugsėjo 10 dieną būrelis Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokinių, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Lauros, Dapšiuose paminėjome židikiškio poeto Alfonso Bukonto 80-ąjį gimtadienį. Į minėjimą buvome pakviesti Mažeikių r. savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkės Valdos Muravjovienės, kuri jau antrus metus vykdo projektą „Poezijos virusui siaučiant“.

Autentiškoje aplinkoje vykusio minėjimo metu klausėmės Židikų miestelio bibliotekininkės Benitos Vaizgėlienės ir Ukrinų bibliotekininkės Valdos Muravjovienės pasakojimų apie sunkią rašytojo vaikystę, šeimos netektis bei žmones, kurie ištiesė pagalbos ranką ir išgelbėjo žydų vaiką. Vienos gelbėtojų šeimos anūkas – Rolandas Daubaris – pasidalijo prisiminimais, parodė močiutei Kotrynai Šulcienei įteiktą Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių, pasidalijo jos prisiminimais.

Žinoma, koks poeto jubiliejaus minėjimas be jo eilių skaitymo. A. Bukonto eilėraščius skaitė mūsų gimnazistės: Ugnė Gontaitė, Violeta Liegytė, Regina Mockutė, Augustė Kavaliauskaitė ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokiniai, atlydėti mokytojos Rasos. Minėjime netrūko ne tik poezijos, bet ir dainų, juk Lietuvos kompozitoriai pagal jo eiles sukūrė per 100 dainų. Vienos iš jų nuoroda dalinamės su savo sekėjais: https://www.youtube.com/watch?v=76bi5VL8Y08

Minėjimą baigėme prie trikamienės liepos, po kuria gimė ne vienas poeto eilėraštis, siųsdami vaizdo sveikinimą ir nuoširdų sveikatos linkėjimą, kaip dapšiškės sakė, Alponsėliui.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų Židikų žemė, vidurinė mokyklą išugdė ir augino šį talentingą rašytoją, vertėją, publicistą.

Rugilės STIRBAVIČIŪTĖS (I g. kl.) nuotraukos2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija