Popietė su Vytautu V. Landsbergiu

Spaliui jau perkopus į antrąją pusę, o už langų spustelėjus šaltukui, vis dažniau daugelis pasvajojame apie ramų vakarą šiltuose namuose su knyga rankose. Žinoma, svajojame apie vakarą su gera-įdomia knyga!.. Būtent tokių skaitinių ieškodami ir išskubėjome patarimų į Ukrinų kaimo kultūros namuose vykusį susitikimą su vienu garsiausių, talentingiausių vaikų knygų rašytojų Lietuvoje, užkietėjusiu skaitytoju, publicistu, režisieriumi, dainų kūrėju, atlikėju ir tiesiog įdomia, spalvinga asmenybe – Vytautu V. Landsbergiu.

Vytautas V. Landsbergis – vaikams geriausiai žinomas kaip knygų „Rudnosiuko istorijos“, „Obuolių pasakos“, „Arklio Dominyko meilė“, „Pelytė Zita“ autorius. Ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų pamėgtų pasakų, pasakėčių, esė, eilėraščių, apysakų rašytojo sukurta beveik trisdešimt. Nors pats sako, kad savo knygų neskaičiuoja, jam įdomesnės dar tik kuriamos istorijos. Autoriaus knygos ne sykį pateko į metų geriausių knygų penketuką, jis tris kartus buvo išrinktas geriausiu vaikų rašytoju, apdovanotas įvairiomis premijomis.

Tačiau Vytautas V. Landsbergis neapsiriboja vien knygų rašymu. Jis yra sukūręs apie dvidešimt kino filmų, išleidęs lietuvių liaudies dainų, sutartinių ir baladžių kompaktines plokšteles, parašęs septynias pjeses tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Be to, rengia koncertus, važinėja po Lietuvą, susitinka su jaunaisiais skaitytojais, o šiuo metu vadovauja ir šešėlių teatro trupei.

Susitikime su rašytoju dalyvavę Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos 5, 6, 7 klasių mokiniai turėjo unikalią progą ne tik pabendrauti su šiuo talentingu žmogumi, užduoti jam klausimų apie skaitymą, geriausias vaikiškas knygas, kūrybinius džiaugsmus ir rūpesčius, bet ir drauge padainuoti, pamatyti vaikų vasaros stovyklų metu sukurtus istorinius bei siaubo filmukus, prisidėti idėjomis prie naujausios knygos kūrimo proceso.

Po susitikimo mokiniai akcentavo, kad valanda bendraujant su rašytoju ištirpo nepastebimai, o šį susitikimą jiems dar ilgai primins nuotraukos, autografai knygose, ant kompaktinių plokštelių ir nuoširdus svečio linkėjimas: „Jei norite užaugti protingi – skaitykite, skaitykite, skaitykite, nes skaitydami lavinate savo vaizduotę, kuri yra kiekvieno sėkmingo darbo pamatas“.

Įdomių skaitinių!.. 

Laura Arnotaitė, lietuvių kalbos mokytoja

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija