Pradinukai dalyvauja Šviečiamosios gyvulininkystės programoje

Nuo rugsėjo pirmųjų dienų Mažeikių rajono Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos  2 ir 4 klasės mokiniai, vadovaujami pradinių klasių vyresniosios mokytojos Sonatos Kazlauskienės, įsitraukė į Šviečiamosios gyvulininkystės programą, kurią įgyvendina ir finansuoja LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centras kartu su Žemės ūkio ministerija.

Šviečiamosios gyvulininkystės programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Programa skirta darželinukams, pradinukams bei 5-8 klasių moksleiviams.

Mokytoja  Sonata su mokiniais, panaudodama gautą medžiagą bei priemones, jau  pradėjo savarankišką veiklą. Vaikams organizuojami įvairūs švietimo užsiėmimai: pamokėlės, konkursai ir kita.  Žemės ūkio ministerija savo lėšomis dalyviams ketina surengti  ir “gyvą” pažintį su gyvulininkyste. Pasak programos vykdytojų, pradinukai vyks į ūkininkų ūkius, kuriuose laikomi ūkiniai gyvūnai (eksperimentiniai ūkiai, laboratorijos, Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centras ir kt.).

Šiemet Programoje dalyvauja 100 ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų. Mokyklos ir darželiai veiklas vykdys iki kitų mokslo metų pabaigos. Vėliau dalyvaus kūrybiniame konkurse, kur parodys, kaip įtvirtino gautas žinias.

Įgyvendinant programą vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Šviečiamoji gyvulininkystės programa bus vykdoma iki 2018 metų pabaigos. Vyriausybės programoje tokią veiklą numatyta tęsti iki 2020 m.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija