Projektas ,,Istorija gyvai“

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija vykdo projektą „Istorija gyvai“ ir šiuo metu dalyvauja ekspedicijoje Rusijos federacijos Irkutsko krašte. Ekspedicijos dalyviai  turi  galimybę prisiliesti prie Lietuvai skaudžios praeities tvarkydami  protėvių kapavietes, susipažinti su jų skaudžiais likimais svetur. 

Ekspediciją padeda vykdyti Bendrijos Lemtis nariai, nes mus vienija bendras tikslas – atgaivinti tautos gyvąją atmintį  ir iš užmaršties bei sunaikinimo išgelbėti tautiečių kapavietes. 

Nesvarbu, kad  išvykusi tik nedidelė ekspedicijos grupelė, bet  jie daro neįtikėtinus darbus. Sutvarkyta nemažai kapų ir kapaviečių, pastatytas ne vienas kryžius. Energingi dalyviai nepailsta – jie keliauja vis tolyn ir tolyn darydami gerus darbus ir mokydamiesi istorijos gyvai. 

Apie projekto veiklas aktyviai rašo spauda. Kviečiame pasidomėti:

   1) http://www.santarve.lt/aktualijos/zidiku-gimnazistai-isvyko-i-irkutska/  (visą straipsnį galite perskaityti liepos 23 d. ,,Santarvės“ laikraštyje)

   2) http://viena.lt/2015/07/22/tremties-zemeje-mokysis-pilietiskumo/

   3) http://m.delfi.lt/aktualijos/article.php?id=68548472

   4) http://www.budas.lt/uab-zemaitijos-leidyba/aktualijos/2295-zidikiskiai-pasiruose-sunkumams-tevynes-vardan

   5) http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/108762/i_sibira_kapavieciu_tvarkyti_isvyko_ir_moksleiviai

   6) http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lietuviu-sibire-lauke-tikri-isbandymai.d?id=68576426

7) http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/radinys-lietuvos-tremtiniu-kapinese-sibire-priverte-pasiurpti.d?id=686000002019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija