Projektas “Netikėtas menas”

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, bendradarbiaudama su VŠĮ “Mokymų sinergija”  dalyvauja kultūros projekte “Netikėtas menas”. Šis projektas siekia ne tik gilinti žinias apie kultūrą ir meną, bet ir ugdyti aktyvaus dalyvavimo kultūroje įpročius, atskleisti kūrybinį potencialą ir suteikti galimybę jaunimui įsitraukti į įdomias kūrybines menines veiklas.

Kodėl šis projektas yra toks svarbus? Pirmiausia, jis yra skirtas Mažeikių rajono jaunimui, kuris gali jausti kultūrinę atskirtį dėl geografinio nutolimo nuo kultūros centrų. Projektas suteikia jiems puikią galimybę įsigilinti į kultūros ir meno procesus, tapti aktyviais kultūros vartotojais ir, svarbiausia, išreikšti savo kūrybinį potencialą.

Spalio 19-20 dienomis vykdyta Gatvės meno kūrybinė edukacija pavadinimu “Čia dabar.” Šis įvykis pritraukė miestelio ir apylinkių jaunuomenę, skatindamas juos įsigilinti į gatvės meną. Tai yra iššūkis dėl visuomenės reakcijų ir skirtingų požiūrių, kurį dažnai patiria gatvės menininkai.

Šiai kūrybinei edukacijai vadovavo menininkė, grafikė, knygų iliustratorė ir J. Vienožinskio dailės mokyklos dailės mokytoja Birutė Zokaitytė. Ji yra išskirtinė menininkė, kuri aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, turi kūrybiškumo ir patirties atžvilgiu, todėl jos vadovaujama edukacija suteikė jaunimui puikią galimybę išmokti daug apie gatvės meną ir meno procesus.

Po šios edukacijos jaunieji menininkai – Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai, sukūrė refleksijas šia tema. Jie siekė išreikšti tai, kas jiems svarbu ir ką norėjo perduoti žiūrovams per savo menines kūrybas. Tai puikus pavyzdys, kaip šis projektas suteikė jiems galimybę išreikšti save ir išvystyti savo meninius gebėjimus.

Dėkojame už žinias ir praktinius įgūdžius, kuriuos projektas “Netikėtas menas” suteikė jaunajai kartai ir tikimės daugiau kūrybinių idėjų ir inovacijų ateityje.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija