Sausio 31 dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje vyko pirmas darbinis susitikimas vykdant projektą ,,Socialumo ir amatų įgūdžiai Lietuvos ir Latvijos pasienio regiono bendruomenių gerovei“, kuris organizuojamas kartu su Latvijos Nigrandės seniūnijos Kalnu bendruomene.
Gimnazijos salėje visus projekto dalyvius pasveikino direktorė Rima Širvinskienė, kuri pasidžiaugė projekto iniciatorių direktorės pavaduotojos Laimos Bartkuvienės ir anglų kalbos mokytojos metodininkės Vilmos Levickienės darbu. Projektas su latviais įgyvendinamas jau trečią kartą. Jo metu lietuviai mokosi latvių, latviai – lietuvių kalbos, bendrauja, pažįsta vieni kitus, susipažįsta su papročiais, tradicijomis.
Direktorės pavaduotoja Laima Bartkuvienė kalbėdama pabrėžė, kad lietuvius ir latvius sieja ne tik istorinis palikimas, bet ir įvairūs kultūriniai ryšiai, asmeninės pažintys, mišrios šeimos ir baltų kalba. Tai sudaro puikų pagrindą plėtoti abiejų šalių regionų bendradarbiavimą. Pasienio ruože esančios dvi mokyklos – Kalnu vidurinė ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija – iniciatyviai apjungs šias bendruomenes. Pavaduotoja priminė, kad šiuo projektu siekiama ugdyti socialumo, verslumo įgūdžius, sukuriant amatų tinklą, didinant visuomenės socialinę įtrauktį. Tad veiklos vyks abiejose bendruomenėse: Židikuose veikla bus orientuota į nesudėtingų rūbų, aksesuraų ir kitų dirbinių dizainą, o Nigrandėje veiks medienos darbų laboratorija. Bus susipažįstama su šalių nacionaliniais valgiais, švenčių papročiais, tradicijomis, burs jaunimą muzikiniam lavinimui. Vasarą laukia kūrybinės stovyklos Nigrandėje ir Židikuose.
Po trumpo projekto pristatymo gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė priminė, kokios veiklos laukia projekto dalyvių. Pirmiausia projekto dalyviai buvo pakviesti į lietuvių kalbos pamoką, kurią vedė lietuvių kalbos mokytoja Roma Žilinskienė ir lietuvė vertėja iš Latvijos. Po pamokos vieniems vyko maisto ruošimo įgūdžių užsiėmimai, kuriems vadovavo gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė. Kiti dalyviai rinkosi pas technologijų mokytoją Ingą Šilinskaitę, kur vaikai audė iš filco (dirbtinio veltinio) Pasirinkę iš anksto nupieštus raštus, derindami spalvas tarpusavyje, audė darbelius. Iš to ką sukūrė galima pagaminti pagalvėlę, krepšį, piniginę ar rūbus. Ši idėja mokytojai gimė prisiminus iš popieriaus juostelių varstomą darbelį. Gražiai sekasi austi ir iš pirktinių sintetinių ar iš lininių juostelių.
Pirmas lietuvių ir latvių, dviejų baltų tautų, užsiėmimas praėjo prasmingai, užsimezgė graži draugystė, vienijanti bendram tikslui.
Danutė Stancevičienė, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokytoja