Protų mūšis ,,Šatrijos Raganos pasauly“

Kovo 9 dieną gimnazijos aktų salėje vyko edukacinis renginys – protų mūšis ,,Šatrijos Raganos pasauly“, kuriame dalyvavo garbės svečiai: Lietuvių literatūros ir Tautosakos instituto direktorius M.Kvietkauskas, Tautosakos instituto darbuotoja daktarė A.Kučinskienė,  humanitarinių mokslų daktarė B.Speičytė, svečiai iš Sedos V.Mačernio gimnazijos bei Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos bei mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Mokslų daktarė B.Speičytė renginio pradžioje sveikino susirinkusiuosius, prisiminė rašytoją geradarę Mariją Pečkauskaitę, priminė, kad šiandien, kovo 9, sueina 100 metų, kai gimė semiotikas A.J.Greimas. Viešnia pristatė mokslų daktarę A.Kučinskienę, kaip turinčią įdomiausių idėjų moterį, išradingai rengiančią protmūšius studentams ir dėstytojams ir pakvietė gimnazistų komandas išbandyti jėgas.

Protų mūšį gimnazistams vedė daktarė A.Kučinskienė, kuri iš pradžių supažindino su taisyklėmis, pasiūlė komandoms išsirinkti pavadinimus. Šatrijos Raganos gimnazijos gimnazistai pasivadino Raganiukais, V.Mačernio gimnazijos mokiniai pasirinko žemaitišką pavadinimą – Sedėškę, Marijos Pečkauskaitės gimnazistai – LIK. Protų mūšio dalyvių laukė 6 turai po 10 klausimų. Po kiekvieno turo iškart buvo aptariami atsakymai, tad savo žinias galėjo pasitikrinti ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai. I ture buvo pateikti bendrieji klausimai ir visos komandos į juos teisingai atsakė. Kituose turuose atsakinėjo ne tik į bendruosius klausimus, bet reikėjo įvardinti vietas, atsakyti į klausimą pažiūrėjus pateiktą vaizdą. Išties teisi buvo daktarė B.Speičytė, klausimai buvo parengti išradingai, pateikti įdomiai, intriguojančiai. Tarp  komandų užvirė atkakli kova, gimnazistai parodė tikrai puikias žinias. Bet geriausiai sekėsi svečiams: Užvenčio Šatrijos Raganos Raganiukai į klausimus atsakinėjo geriausiai, matyt, padėjo raganiški kerai. Nedaug nuo jų atsiliko ir V.Mačernio gimnazijos bei Marijos Pečkauskaitės gimnazijos gimnazistai.

Visi dalyviai buvo apdovanoti knygomis. Daktarė B.Speičytė pasidžiaugė puikiu žaidimu, gimnazistų žiniomis. Direktorė R.Širvinskienė įteikdama baltas rožes dėkojo viešnioms už gražų renginį, tai pat pasidžiaugė, kad žiūrovų tarpe buvo tokių, kurie patys bandė atsakyti į klausimus. Atminimo dovanėle apdovanojo aktyviausią žiūrovą – 7 klasės mokinį Igną Vydeiką.

Po renginio visi dalyviai ir svečiai sustojo bendrai nuotraukai.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija