Renginiai skirti Marijos Pečkauskaitės gimimo dienai paminėti

Kovo 8 dieną, Marijos Pečkauskaitės gimimo dieną, 12 val. gimnazijos mokiniai ir mokytojai rinkosi Židikų bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios rašytojai atminti. Šv. Mišiose dalyvavo Židikų klebonas, anksčiau buvę klebonai, kurie prisiminė garsiąją miestelio geradarę, jos gebėjimą ištiesti pagalbos ranką ir dalinti gėrį.

Grįžę į gimnaziją, visi rinkosi II aukšto fojė, kur vyko mergaitės, siekiančios rašytojos idealo, apdovanojimai. Nuskambėjus dainai, išklausėme gimnazistės Godos Vaitkutės  savos kūrybos eilių apie Mariją Pečkauskaitę. Goda buvo apdovanota už dalyvavimą rajoniniame raiškiojo skaitymo konkurse.

Gimnazijos direktorė R.Širvinskienė pasidžiaugė, kad nominacija mergaitei, siekiančiai rašytojos idealo, bus įteikta  20-ąjį kartą. Marijos Pečkauskaitės mergaite renkama mergaitė, švytinti savo vidumi, geraširdė, visada ištiesianti pagalbos ranką draugams. Ja šiemet tapo II gimnazijos klasės gimnazistė

Karolina Rozgaitė, kuri savo elgesiu, gerumu, aktyvia veikla pelnė šią nominaciją. Nominantę nuoširdžiai sveikino pernai išrinkta Marijos Pečkauskaitės mergaite Deimantė Stankutė, prieš 18 metų šią nominaciją iškovojusi Jūratė Šiaudvytienė, gimnazijos draugai ir mokytojai. Karolina nuoširdžiai dėkojo visiems, patikėjusiems ja, įvertinusiems jos pastangas būti verta Marijos Pečkauskaitės vardo.

Į aktų salę visus susirinkusiuosius pakvietė režisierės Laimutės Pocevičienės vaikų ir jaunimo teatro grupė ,,Savi“. Jie parodė teatrines miniatiūras ,,Veidas atgręžtas į saulę“, kuriose prisiminė Mariją Pečkauskaitę, įdomiai intriguojančiai kalbėjo apie dabartį ir panos Marijos vertybes. O kaip jausmingai teatro grupės mokinė skaitė apie močiutę, ne vienam sukėlė prisiminimus, o skruostu nuriedėjo ašara. Direktorė dėkojo režisierei L.Pocevičienei ir jos teatro grupei už dovanotas nepakartojamas akimirkas.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija