Rugsėjo 1-oji Židikų vidurinėje mokykloje

„Nors buvo leista pasirinkti, kada pradėti naujuosius mokslo metus, mes, nesvarbu, kad tai šeštadienis,  pasirinkome Rugsėjo 1-ąją“, – sakė Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorė Rima Širvinskienė.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis, o po jų moksleiviai, jų tėveliai, pedagogai, svečiai nuskubėjo į mokyklos kiemą. Kaip ir visada, grupelei moksleivių ši diena ženklina paskutiniuosius mokslo metus bendrojo lavinimo mokykloje, kitiems ji pirmoji. Smagu buvo žiūrėti į mažiausiuosius mokinukus. Vienoje rankutėje gražiausių rudens gėlių puokštės, o kita rankute vis dar bandome įsitverti į mamos ranką. Kai šalia mama ir tėtis, ir saugiau, ir drąsiau, ir šventė nuostabesnė.

Mokyklos direktorė Rima Širvinskienė džiaugėsi kiekvienu mokinuku. Juk mokykla stengiasi, kad kiekvienas joje besimokantis atskleistų savo talentą. Ne kiekvienam lemta siekti mokslo aukštumų, bet nėra žmogaus, kuris nebūtų talentingas. Svarbu tik mažoje širdelėje tuos talentus  atrasti ir atskleisti. Užtat mokykla dalyvauja įvairiuose projektuose, taip sudarydama galimybes kiekvienam surasti savo kelią.

Žinoma, demografinės problemos neaplenkia ir šios mokyklos. „Beveik 20 sumažėjo mokinių skaičius. Užtat mes džiaugiamės kiekvienu mažyliu, kuriuo pasipildo Židikų bendruomenė. Ir per švente visas mamas, sulaukusias šiais metais kūdikėlių, prisiminėme“, – optimizmo netrūksta direktorei, nors ji nelinkusi pritarti šiuo metu vykdomai švietimo reformai, kai be gailesčio uždarinėjamos mokyklos. Ypač kaimo. Kaip prieš Rugsėjo 1-ąją vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, per paskutinius penkerius metus savivaldybių mokyklų skaičius sumažėjo 14,9 proc. (204 mokyklų), mokinių 24,51 proc. (122075). Iki 2017 metų, anot ministro, mokinių skaičius dar mažės. Tad tais metais Lietuvos tikimasi sulaukti tik apie 300 tūkstančių moksleivių. Tokias išvadas ministras daro vadovaudamasis demografijos duomenimis, tačiau yra ir kitas veiksnys – emigracija. Jaunos šeimos išvyksta į užsienį. Nereta šeima, emigravusi anksčiau, bet čia palikusi vaikus, matyt, pasijutusios materialiai tvirčiau ir saugiau dabar pasiima į užsienį ir vaikus.

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje šeštadienį Lietuvą jaudinantys rūpesčiai buvo pamiršti. Posmai, dainos, muzika, gėlės, daug daug šypsenų ir sveikinimų. Mokytojus ir mokinius, o ypač pirmokėlius, sveikino abiturientai. Pedagogus, mokinius ir jų tėvelius su Rugsėjo 1-ąja sveikino Židikų parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius, Mažeikių rajono meras Antanas Tenys, Židikų bendruomenės pirmininkas. Pirmokėliams buvo įteikti Pirmokų pasai, kurie jiems bus patarėjas tiek mokykloje, tiek kelyje į ją. Įteikti pažymėjimai ir Europos sanglaudos fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamo projekto „Tu ir aš – kartu mes galia“ dalyviams.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija