Spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnų diena

SAMSUNG CAMERA PICTURES 

Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.

          1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną.

          Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia įvairių religijų, politinių pažiūrų ir įsitikinimų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai.

          Mūsų mokyklos priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai, paminėdami šią dieną, spalvotomis kreidelėmis mokyklos kieme piešė savo mylimiausią gyvūną. Vaikai piešė: kas šuniuką, kas peliuką, o kas – ir mylimiausią arkliuką ponį. Tačiau piešinėliuose daugiausiai karaliavo kačių giminės atstovės. Žavingais ir spalvingais mokinukų piešiniais galėsime grožėtis dar ne vieną dieną.

          Organizuodami šią veiklą stengėmės skatinti abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę bei mažiuosius mokinukus mokyti rūpintis savo draugais. Vaikai suprato, kad gyvūnai, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, baimės, skausmo ir kančios. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma. 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija