Spektaklis ,,Bevardė“

Balandžio 24 dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje jau antrą kartą šiais metais svečiavosi teatro grupė iš Vilniaus. Vasario  mėnesį gimnazistai galėjo stebėti kitokią pamoką – poezijos spektaklį ,,Kelionė“ pagal J. Vaičiūnaitės eilėraščius. Šį kartą 7 -10 klasių mokiniai turėjo galimybę pamatyti scenarijaus autorės ir pagrindinio vaidmens atlikėjos Donatos Kielaitės spektaklį ,,Bevardė“, aktorei talkino Diana Anevičiūtė iš Nacionalinio dramos teatro.

,,Bevardė“ – spektaklis apie susitikimą su savimi, čia keliami klausimai itin aktualūs jaunam žiūrovui, kada baigiant mokyklą tenka sau užduoti itin sunkius klausimus: “Kokiu gyvenimo keliu pasukti? Kokią profesiją rinktis? Kaip suprasti, ko iš tiesų aš noriu?“ Scenoje žiūrovai mato dvi moteris: viena iš jų reali, o kita – jos siela, jos vidinis šešėlis. Nuolat grįžtama į vaikystę, kur saugu, jauku, kur daug svajonių ir tikėjimo savimi, kur jauteisi laimingas. Kai dabartyje iškyla sunkumai, kai nebelieka tikėjimo savimi, kai nesijaučia laimingas, žmogus vis sugrįžta į saugią ir  laimingą vaikystę, į pasaulėlį po stalu, į dienas, kai mėgavosi žvaigždžių spindesiu.

Spektaklis “Bevardė” – tai kelionė savimi, tai bandymas užmegzti ryšį su savo siela. Tyla salėje ir plojimai aktorėms įtikino, kad spektaklis ne vieną privertė susimąstyti apie save, apie savęs pažinimą, apie iškylančius klausimus, apie tai, kiek daug mes išsinešame iš vaikystės.

 

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija