Spektaklis ,,Naujoji roboto ir peteliškės istorija“                  

Balandžio 15 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 5-6 klasių mokiniai Mažeikių kultūros centre stebėjo Telšių Žemaitės dramos teatro Vaikų ir jaunimo studijos SAVI aktorių ir režisierės Laimutės Pocevičienės  spektaklį „Nauja Roboto ir Peteliškės istorija“. Ne viena karta užaugo skaitydama jautriai graudžią istoriją apie technikos stebuklą — robotą Dondoną ir naktinę peteliškę Strėlinukę, apie sudėtingą meilės kalbą ir visa ko trapumą. Režisierė kurdama spektaklį panaudojo ir U.Kaunaitės ,,Laiškus Elzei“ bei S. Parkinson tekstus. 

Įdomu, kad aktoriai – mokiniai, o scenoje – jau pažįstamas mokyklos gyvenimas, paaugliams kylančios problemos: patyčios tarp paauglių, savižudybė… Už tai atsakingi visi: tėvai, mokytojai, draugai, komentatoriai internete. Scenoje mokiniai stebėjo paauglio kelionę į save. Dondono paveikslas parodo, kaip svarbu mokėti reikšti jausmus, nebūti tik ,,robotu“ savo širdyje –  šiandieniniams paaugliams kartais tai atrodo neįveikiama.

Spektaklis ne tik priminė pažįstamas mokyklinio gyvenimo akimirkas, bet ir privertė susimąstyti.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija