Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje lapkričio 30 ir gruodžio 1 dienomis startavo Žemės ūkio ministerijos organizuota Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“. Programoje, pateikus paraišką, pakviesti dalyvauti 1–2 ir 7–8 klasių mokiniai.
Dėl Covid-19 pandemijos ir šalyje paskelbto karantino, mokinių ugdymuisi persikėlus į virtualias mokymosi aplinkas, buvo pakoreguoti ir Žuvininkystės programos įgyvendinimo planai, kuriais siekiama plėsti mokinių žinias apie akvakultūros sektorių, populiarinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, bei metodai.
Gamtos tyrimo centro Jūros ekologijos laboratorijos mokslo darbuotojas Justas Dainys, nuotoliniu būdu, pravedė mokiniams pažintines paskaitas. 1–2 klasių mokiniai diskutavo apie akvakultūros reikšmę, aptarė sveikos mitybos piramidę ir sužinojo, kurią maisto dalį sudaro žuvies produktai. 7–8 klasių mokiniams lektorius pristatė akvakultūros Lietuvoje istoriją, raidą, supažindino su žuvų auginimo ir veisimo technologijomis, verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje. Paskaitų metu buvo pateikta daug įdomių faktų: žuvys gyvena žemėje daugiau kaip 450 milijonų metų, jos įsikūrė žemėje daug anksčiau, negu atsirado dinozaurai, žuvys girdi visu kūnu. Pasaulyje priskaičiuojama daugiau kaip 25 000 žuvies rūšių, 40 proc. visų pasaulio žuvų rūšių gyvena gėluose vandenyse, o šiuo metu mažiau kaip 1proc. žemės vandenų yra gėli. Sužinojome, kad žmogus per metus suvartoja 30 kg. cukraus, o žuvies – 19 kg, Kinija užaugina daugiausiai karpių, tai yra daugiau nei sudėjus visas kitas pasaulio šalis, 85000 pasaulio žmonių dirba prie žuvų ūkių, Lietuvoje daugiausiai užauginama: karpių, upėtakių, plačiakakčių ir t.t. Kiek leido nuotolinio mokymosi galimybės, lektorius su mokiniais aptarė, kam reikalinga akvakultūra, diskutavo apie jos privalumus ir trūkumus.
Programos dalyvių laukia tolesnė veikla: pažintinės išvykos į Lietuvos ūkius, užsiimančius žuvivaisa bei akvakultūra, ir… namų darbų užduotys.
Programos įgyvendinimą gimnazijoje koordinuoja pedagogės Daiva Abrutienė ir Sonata Kazlauskienė