Susitikimas su mitybos specialistu

Visuomenėje ir tarp bendraamžių vyraujantys grožio standartai turi itin didelę įtaką paaugliams. Šiame amžiuje vis dar vystosi savęs, kaip asmenybės, suvokimas, todėl išorės spaudimas skatina susirūpinimą savo įvaizdžiu, kūno sudėjimu, mityba. Tai gali sukelti mąstymo procesų pokyčius ir skatinti valgymo sutrikimų atsiradimą. Nors valgymo sutrikimai gali paveikti bet kokio amžiaus ir lyties asmenis, dažniausiai jais suserga paaugliai ir jaunos moterys.

Negydomi valgymo sutrikimai paveikia beveik visus individo gyvenimo aspektus ir ilgainiui pažeidžia širdį, virškinimo sistemą, kaulus, dantis, odą, plaukus ir lemia daugybę kitų ligų ar netgi mirtį. Dažniausi valgymo sutrikimai yra anoreksija, bulimija ir persivalgymas.

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei  Martynai Malinauskienei tarpininkaujant, gegužės 16 dieną, Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos 8 klasės mokiniai  susitiko su mitybos specialistu Mariumi Ševeliovu. Jaunatviškas ir charizmatiškas lektorius paprastai, suprantamai kalbėjo aštuntokams apie emocinį ir psichologinį valgymą, diskutavo su mokiniais, kuo naudinga pica, kaip ją patobulinti ir padaryti maksimaliai sveiku ir naudingu patiekalu.

Lektorius Marius  Ševeliovas pasidalino patarimais, kaip atpažinti mitybos sutrikimus: svarbu nepamiršti, kad jie atsiranda dėl neadekvataus mąstymo ir savęs suvokimo. Marius paprastai ir vaizdžiai pasakojo mokinimas, kad siekiant išvengti nesveiko santykio su maistu, galima imtis tam tikrų prevencinių veiksmų:

  • Vengti skirstyti maisto produktus į „gerus“ ar „blogus“;
  • Vengti maistą naudoti kaip atlygį arba bausmę sau;
  • Stengtis nepasiduoti dietos kultūrai;
  • Valgyti, kai esi alkanas, ir sustoti, kai jautiesi sotus;
  • Laikytis reguliarios, adekvačios, įvairios pilnavertės mitybos;
  • Įsiklausyti, ko prašo tavo kūnas;
  • Atrasti kitus streso įveikimo būdus, pavyzdžiui, buvimą su draugais, sportą, muziką;

Lektorius linkėjo susikurti realių svajonių, atrasti tikslų ir jų siekti konkrečiais veiksmais. Ugdyti savo kritinį suvokimą apie bendraamžius, visuomenės ir žiniasklaidos įtaką savo santykiui su pačiu savimi.

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos socialinė pedagogė Daiva A.

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija