Susitikimas su rašytoju

Rugsėjo 19 dieną lietuvių kalbos pamoka mums buvo kitokia, nes dalyvavome Židikų kultūros centro organizuotame susitikime su rašytoju žurnalistu Laimonu Iniu. Manau, kad rašytoją pakvietė todėl, nes jo gimtinė netoli Židikų, o mokėsi jis Židikų mokykloje. Susitikime dalyvavo Židikų kultūros centro darbuotojai, keli židikiškiai ir mūsų gimnazijos mokiniai bei mokytojai.

Rašytojas mums papasakojo apie savo vaikystę, kuri prabėgo mūsų krašte, netoli Židikų. Žurnalisto karjera, anot rašytojo, prasidėjo žinute, parašyta rajono laikraštyje. Laimonas Inis papasakojo ir apie savo pirmąją knygą, kurią jam nupirko mama Židikų ūkinių prekių parduotuvėje. Kai mažasis Laimonas išvydo tą knygelę, jam nereikėjo nieko: nei batų, nei maisto, tik mėlynos knygelės ,,tarp drugių”. O kokį didelį įspūdį būsimam rašytojui padarė tuometinė Židikų biblioteka. Meilė knygai, pabudusi dar vaikystėje, lydi Laimoną Inį visą gyvenimą. Dabar jis jau yra parašęs daug knygų vaikams ir suaugusiems, knygos įvairiausių žanrų, išverstos į kitas kalbas. Rašytojas pasakojo įdomiai ir su humoru, todėl susitikimas neprailgo. Baigiantis renginiui, galėjome užduoti klausimų, iš pradžių nedrąsiai, o po to pradėjo kilti rankos. Galima buvo nusipirkti rašytojo knygų, penktokai paprašė ir paties rašytojo autografo knygelėje.

Tokia pamoka buvo tikrai naudinga, ji nepabodo, nes grįžome pilni įspūdžių, pažinę dar vieną žymų žmogų iš Židikų krašto, o įdomiausia buvo pamatyti rašytoją realybėje.

 Gerda Mingielaitė ir Regina Mockutė, 8 klasės mokinės.

 

 

 

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija