Susitikimas su UNICEF geros valios ambasadore, aktore Virginija Kochanskyte

 

Vasario 8 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje įvyko susitikimas  su UNICEF geros valios ambasadore, aktore Virginija Kochanskyte, kuri pasirinko daryti viską, ką gali, kad išgelbėtų vaikus, gyvenančius skurdžiame pasaulyje, informuodama apie sunkią vaikų padėtį.

Aktorė, kuri pati jau dalyvavo 6 misijose įvairiose pasaulio šalyse, vaizdžiai nupasakojo vietinių žmonių gyvenimo sąlygas ir buitį, kalbėjo apie didžiulį nesuvokiamą skurdą, apie Tanzanijoje sutiktus vaikus ir jų mamas, apie vaikų norą mokytis, apie skiepus, kurie būtini, kad tie vaikai išgyventų, apie misijos dienas Svazilande, Kambodžoje ir kitose skurdžiose šalyse. Pasak aktorės, stebino tai, kad vietiniai gyventojai iš tiesų visai nesiskundžia, pasakoja savo skaudžias istorijas, bet nesiskundžia ir pagalbos neprašo. Buvo parodyta filmuota medžiaga iš misijų, kuriose lankėsi žinomi žymūs Lietuvos žmonės: aktorius G. Savickas, kunigas R.Doveika, dainininkas M.Vitulskis ir kiti. Ypatingą dėmesį dalyvaujantys misijose skiria labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Aktorė V. Kochanskytė labai gražiai kalbėjo apie tai, kad mus šiuolaikiniame pasaulyje gali išgelbėti tik gerumas. Ji priminė mokiniams, kaip svarbu mokytis, nes mokslas, žinios – tai didžiausias turtas, apie kurį skurdžiausiai gyvenančių šalių vaikai gali tik svajoti.

Tai buvo nuostabi pilietiškumo, gerumo ir dėkingumo pamoka! Po susitikimo ne vienas gimnazistas susimąstė apie tai, kaip gerai ir nerūpestingai gyvena skųsdamasis dėl visai nereikšmingų dalykų.​2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija