Svečiuose aktoriai Doloresa Kazragytė ir Petras Venslovas

Spalio 16-ą dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje viešėjo žinomi aktoriai – Doloresa Kazragytė ir Petras Venslovas, kurie 5–12 klasių mokinius bei mokytojus džiugino šmaikščiais pasakojimais, žodžio ir vaizdo raiška.

Doloresa Kazragytė – ne vienerius metus scenoje savo meistriškumu žiūrovus stebinanti aktorė. Gražiausi ir vaisingiausi kūrybos metai prabėgo Kauno dramos teatre, kur ji suvaidino kelias dešimtis skirtingų spektaklių. D. Kazragytė jėgas išbandė ne tik teatro scenoje, bet ir kine. Vienas žinomesnių jos vaidmenų – 1978 m. Arūno Žebriūno režisuotame filme „Riešutų duona“ (pagal Sauliaus Šaltenio apsakymą tuo pačiu pavadinimu) – Elytės Šatienės vaidmuo. Aktorei įteiktas ne vienas prestižinis apdovanojimas. Lietuvoje D. Kazragytę pažįstame ne tik kaip teatro ir kino aktorę, bet ir dvasinės išminties semiamės iš jos knygų, kurių ji jau išleidusi net 7.

Petras Venslovas ne ką mažiau Lietuvos teatro mylėtojams pažįstamas aktorius, režisierius, skaitovas. P. Venslovas, kaip ir D. Kazragytė ne vienerius metus dirbo Kauno dramos teatre. Ten suvaidinti ir ryškiausi, svarbiausi vaidmenys. Aktoriaus darbai įvertinti svariais apdovanojimais. Vienas tokių – Vytauto Didžiojo ordino medalis.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija