Svečiuose architektė Mantė Černiūtė-Amšiejienė

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla dalyvauja respublikiniame projekte „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo. O jį įgyvendina Lietuvos meno kūrėjų asociacija kartu su jo partneriais. Projekto tikslas – mokyklų bendruomenių atskirties nuo kultūros proceso mažinimas. Projekto vykdytojai tikisi, kad tikslingas ir nuoseklus aukštosios kultūros ir jos kūrėjų atėjimas į Lietuvos mokyklas atvers platesnį kultūros suvokimą, kels mokinių kultūrinį ir pilietinį sąmoningumą ir skatins pačius įsijungti į kultūros procesą.

Šių metų kovo 18 dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje svečiavosi architektė Mantė Černiūtė-Amšiejienė . Ji vedė paskaitą mokiniams – „Statinio projektas nuo idėjos iki įgyvendinimo“.

Mokiniai buvo supažindinti su statinio atsiradimo procesu. Šios pamokos eigoje architektė mokinius supažindino su architekto darbu – kūrybinio proceso eiga ir jį įtakojančiais veiksniais. Architekto darbas dažnai atrodo keistas, nesuprantamas. Ypatingai sunkiai suvokiamas yra kūrybos procesas. Sunku įsivaizduoti, kodėl konkrečioje vietoje iškyla būtent toks, o ne kitoks pastatas. Pamokoje buvo pateiktas individualus požiūris į darbą ir kūrybą, paremtas asmenine praktika. Kaip pavyzdys, kurio pagrindu bus pateikiama statinio kūrimo eiga, buvo naudojamas Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos bažnyčios ir vienuolyno statinio projektas (nuo dalyvavimo konkurse iki statybos leidimo ar net statybų). Projekto ir įgyvendinto statinio sugretinimui buvo pateikiami dar du objektai: daugiabutis 20-ies aukštų pastatas Klaipėdoje ir prekybos centras „Liepa“ Klaipėdoje (visi projektai yra pamokos autorės darbai).

Nuoširdžiai dėkojame architektei M. Černiūtei-Amšiejienei už suteiktas žinias, įdomią paskaitą.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija