Tarmių metus palydint- spektaklis „Tarmių stalas“

Lapkričio 29d. Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje vyko spektaklis „Tarmių stalas“, kurį parodė svečiai iš Vilniaus- Stalo teatras.

Kitais metais dešimtmetį švęsiantis teatras žiūrovams per daiktus, muziką, judesį pasakoja istorijas, pasakas, kartu žaidžia ir diskutuoja. Anot profesionalių teatro aktorių, jų teatras- skirtas šeimai, bet ypač mylintis vaikus.

Spektaklyje ”Tarmių stalas” aktoriai Saulius Čėpla, Saulė Degutytė, Jurgita Orlovaitė ir Edita Zizaitė dzūkiškai, suvalkietiškai, aukštaitiškai ir žemaitiškai sekė pasakas apie berniuką Bezduką, užsispyrusią ožkelę, išdidų karalių ir dangų, vos neužgriuvusį ant katinuko. Pasakų sekimą pagyvino muzikiniai intarpai. Spektaklyje atgijo seni buities daiktai ir liaudies menininko Vlado Šiekštelės drožiniai. Įdomu tai, kad visus spektaklio medžio drožybos darbus atliko V. Šiekštelės proanūkis keturiolikmetis Severinas Šiekštelė.

Mokiniai sulaikę kvapą klausėsi tarmiškai kalbančių aktorių, bandė atspėti, ką reiškia vienas ar kitas žodis, pasakytas kita tarme. Linksmai nuteikė nuotaikingas pasakų perteikimas, įdomu buvo po spektaklio pabendrauti su aktoriais apie lietuvių kalbos tarmes, senoviškus daiktus ir darbus.

Dėkojame aktoriams už spektaklį ir linkime sėkmės kalbinant daiktus, prikeliant juos antram gyvenimui ir bendraujant su griežčiausiais kritikais- vaikais.

Rūta Simutienė, lietuvių kalbos mokytoja

Daugiau foto Facebook’e

 

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija