Tarptautinis vaikų ir jaunimo kalėdinių meninės kūrybos darbų konkursas „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“

Trakų salos pilis – vienintelė vandens pilis Rytų Europoje ir tai vienas gražiausių Lietuvos kultūros simbolių reprezentuojančių mūsų šalį visam pasauliui. Tradiciškai turistai tokius objektus lanko ir įamžina vasaros metu, tačiau Trakų istorijos muziejus ir Trakų meno mokykla pakvietė pasaulio vaikus ir jaunimą pasidomėti kaip ji atrodo žiemą ir paskelbė meninės kūrybos konkursą „Kalėdinė Trakų pilies pasaka.

Paskelbta tema nebuvo lengva jauniesiems dailininkams, nes privalomas Trakų pilies vaizdas šiek tiek ribojo piešinio kompozicijos įvairovę, be to daugelis pasaulio vaikų niekada nėra matę žiemos ir nešvenčia Šventų Kalėdų šventės.

Į konkursą atsiųsti 1948 darbai iš 24 pasaulio šalių. Dideles darbų kolekcijas atsiuntė Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Estijos, Lenkijos ir Makedonijos jaunieji dailininkai.

Tarptautiniame vaikų ir jaunimo kalėdinių meninės kūrybos darbų konkurse „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“ dalyvavo ir Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokinių sukurti kūrybiniai darbai. 11 klasės mokinės Laura Pralgauskaitė ir Milda Sereikaitė tapo laureatėmis, joms įteikti padėkos raštai ir plakatai.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija