Technologijų olimpiada „Ką sudėčiau krašto knygon…“

Respublikos Seimas 2016 metus paskelbė bibliotekų  ir Vietos bendruomenių metais. Atsižvelgiant į šiuos nutarimus, 2016 metais skelbiama technologijų olimpiados tema – „Ką sudėčiau krašto knygon…“

Olimpiados tikslai ir uždaviniai: sudaryti mokiniams galimybę išreikšti save ir atskleisti technologines ir bendrąsias kompetencijas; ugdyti mokinių kūrybiškumą, savarankiškumą; pastebėti ir ugdyti gabius technologiniam ugdymui mokinius; atskleisti mokinių savitą požiūrį į tautinį paveldą, modernumą, šiuolaikiškumą, kūrybiškumą; padėti aukštesniųjų klasių mokiniams pasirinkti profesiją;  skatinti mokytojų iniciatyvumą, bendradarbiavimą; skatinti mokinius domėtis technologijomis, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias; ugdyti bendradarbiavimo, projektinio darbo ir kitus gebėjimus. Puoselėti savo krašto kultūros savitumą, kūrybiškai jį siejant su šiuolaikinėmis technologijomis ir ekologija;  išreikšti technologinius ir novatoriškus gebėjimus kūrybiškai mąstančio vartotojo kontekste.

Rajoninėje technologijų olimpiadoje dalyvavo, pristatė savo kūrybinius darbus Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 8 klasės mokinės Laura Vaitkutė, Aistė Simėnaitė, I gimnazinės klasės gimnazistė Karolina Rozgaitė ir II gimnazinės klasės gimnazistė Agnė Mumgaudytė. Mokinės pasirinko tekstilės kryptį, kūrė interjero puošybines detales  – pagalvėles skiautinių, atvirkštinio veltinio technikomis, siuvinėjo peltakiu, siuvo suvenyrinius dovanų maišelius, siuvo liemenę ir dekoravo ją augaliniais ornamentais, atliko aplikacijos (antsiuvo ) technika.

Mokinių kūrybiniai darbai buvo įvertinti, Laura Vaitkutė rajoninėje technologijų olimpiadoje užėmė I-ąją vietą, Karolina Rozgaitė III-ąją vietą.

Sveikiname, džiaugiamės ir didžiuojamės Jūsų kūrybiškumu ir kruopštumu!

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija