„TOLERANCIJOS DIENA“ 2013 Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje

Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Šis žodis kilo iš lotyniško „tolerantia“, reiškiančio kantrybę, ir pirma buvo vartojamas kalbant apie religijos laisvę ir pakantumą kitatikiams.

Kaip ir kasmet, šių metų lapkričio 15 dieną mūsų mokykloje vyko tradicinis Tarptautinis Tolerancijos dienos minėjimas. Į mokyklą šią dieną mokiniai atskubėjo pasipuošę įvairiaspalviais rūbais, kurie simbolizavo įvairiaspalves gėles. Gėlė – visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Kiekviena klasė turėjo užduotį papuošti mokyklos klasių duris gėlių kompozicija, kuri simbolizuoja šių metų Tolerancijos dienos svarbą. Pertraukų metu mokykloje skambėjo muzika, fojė vyko pasakos „Ropė“ inscenizacija, kurią vedė vyresniųjų klasių mokiniai džiugindami pradinių klasių mokinukus. Visų pertraukų metu klasių laukė žaismingos fotosesijos. Vieni kitiems linkėjo būti tolerantiškiems ne tik šią dieną, bet ir ištisus metus.

Mokinių tarybos kuratorė mokytoja Šarūnė Erlickaitė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija