Tolerancijos mozaika

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių: baltaodžiai, juodaodžiai, katalikai, musulmonai, vyrai, moterys, homoseksualai ir heteroseksualai… Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.

Tolerancija – tai supratimas, kad visi esame lygūs, kad visi esame tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, kad turime vienodas teises.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – mozaika.

Prie šios pilietinės iniciatyvos prisijungia ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenė. Mokiniai po viso pasaulio tautas jungiančia saule dėliojo spalvotuose lapeliuose atspausdintus savo atvaizdus, taip norėdami pademonstruoti, kad tiki tolerantišku pasauliu, kad yra pasiryžę vadovautis tolerancijos principais.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija