Tolerancijos skėtis

Lapkričio 16 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje paminėta Tolerancijos diena. Šiais metais šios pilietinės iniciatyvos idėja – „Tolerancijos skėtis”. Skėtis ne tik puikiai tinka rudeniui, bet po juo lietui lyjant gali pasislėpti keli žmonės, kurie yra skirtingi, tačiau lietui lyjant – būdami tolerantiški, nuo lietaus slepiasi kartu. Būdami po vienu skėčiu, net ir labai skirtingi žmonės jaučiasi gerai ir saugiai.

Tolerancijos skėtis, kaip simbolis, paskatino šią dieną daugiau pakalbėti apie tolerancijos žodžio suvokimą ir svarbą. Kiekvienos klasės mokiniai apmąstė žodžio „tolerancija” prasmę, kūrė savo tolerancijos apibrėžimus, kuriuos vėliau užrašė ant vieno didelio skėčio. Kad tai yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Šios pilietinės iniciatyvos tikslas – parodyti, kad visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti ir sugyventi su kitu žmogumi.

Per pilietiškumo dailės pamokas pradinių klasių mokiniai gamino savo klasės tolerancijos skėčius. Mokinių išradingumas ir kūrybiškumas pranoko visus lūkesčius. Aktų salėje pradinukams vyko integruota pilietiškumo pamoka, skirta tarptautinei Tolerancijos dienai. Sporto salėje vyko aktyvus vyresnių klasių tolerantiškas susibūrimas

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija