Tradicinis sakralinės muzikos festivalis ,,Musica Divina“ Židikuose

Gruodžio 13-ąją – Šv. Liucijos dieną, Šviesos dieną, ypatinga šviesa nušvito Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija. Čia suskambo tradicinis sakralinės muzikos festivalis ,,Musica Divina“. Festivalio sumanytoja ir organizatorė – gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė sveikindama bendruomenę ir svečius kalbėjo: ,,Nors ir tradicinis šis festivalis, bet šiemet jis kitoks: įkvėpta Marijos Pečkauskaitės noro daryti gera teikiant labdarą, mūsų bendruomenė rinko lėšas, organizavo parodą- pardavimą, kad prisidėtų prie Židikų Šv.Jono Krikštytojo bažnyčios stogo remonto.‘‘ Tad ir koncertas šiemet vyko gimnazijos salėje. Židikų klebonas D. Židackas akcentavo: svarbu, kad sieloj būtų džiugesio, kad dovanotume šilumą vienas kitam, siektume šviesos, nors Adventas – tamsos metas, muzika, menas sušildo sielą.

Koncerto vedėja D. Abrutienė pakvietė sušildyti sielas vaikų atliekamais kūriniais. Pirmieji į sceną žengė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos vokalinių ansamblių ,,Akcentas‘‘ ir  ,,Akcentukai‘‘ atlikėjai. Skambėjo Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mergaičių atliekamos giesmės. Širdis ypatinga šviesa nušvietė Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mažosios solistės balsas. Klausytojai susidomėję klausėsi viešnios – talentingos arfininkės Elzės Saldžiūnaitės pasakojimo apie vieną seniausių instrumentų – arfą. Paslaptingosios arfos skambesys pakerėjo susirinkusiuosius. Juk arfos garsas, pasak atlikėjos, ne tik nuramina ir atpalaiduoja, bet leidžia pasisemti naujų jėgų. Išties ypatinga šviesa nušvietė klausytojus.

Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė įteikdama padėkos raštus ir dovanas dėkojo atlikėjams už šilumą ir gerumą, už meilę muzikai, geriems draugams iš Lenkijos ir Latvijos  – už gražią bendrystę, besitęsiančią ne vienerius metus, profesionaliems menininkams – už paaukotus tapybos darbus, sakralinius paveikslus parodai – pardavimui. Gimnazijos vadovė pasidžiaugė, kad svečių ir bendruomenės dėka daugiau kaip 1000 eurų buvo prisidėta prie kilnaus tikslo – Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios stogo remonto. Tad niekada nepamirškime Šatrijos Raganos žodžių: ,, kad įmesdami į pasaulio iždą nors mažiausią gėrio dalelę, mes jau geriname pasaulį.“

Mokytoja Danutė Stancevičienė

 

                     

 

 

 

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija