TV Ekologinė laida “Pradėk nuo savęs”

Mažeikių rajone bei Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje lankėsi Lietuvos ryto TV Ekologinė laida “Pradėk nuo savęs”. Tai kassavaitinė reportažinė laida kurioje Lietuvos ekologines problemas bando spręsti visi – nuo ministro iki moksleivio, nuo mokslų daktaro iki laukų artojo. Ką mes valgome ir kokiu oru kvėpuojame, koks vaduo, kurį geriame ir kur vingiuoja ateities automobilio kelias – nėra šiuolaikiniame pasaulyje nė vienos temos, kurios nebūtų galima priskirti aplinkosaugai. Neužtenka pamatyti neleistinas statybas upelio pakrantėje – svarbu suvokti, jog to neturi daryti ne tik kaimynas, bet ir tu pats. Taip, kaip ir rūšiuoti atliekas, susireguliuoti automobilį, užsukti be reikalo tekantį čiaupą netgi be skaitiklio.

Ši filmavimo grupė kartu su Lietuvos vėjo elektrinių direktoriumi Sauliu Pikšriu, „Energijos erdvės“ redaktoriumi Broniu Rasima,VGTU doktorantu Artūru Žuku bei laidos vedėja Dalia Juočerytė lankėsi Židikų vidurinėje mokykloje. Susitiko su mokyklos direktore Rima Širvinskiene bei mokiniais kurie demonstravo vėjo jėgainių modelių kūrimą, dalijosi mintimis kokius produktus sukūrė Comenius daugiašalės partnerystės ,,Energy for tomorrow” projekto metu su kitomis ES šalimis-projekto partnerėmis. Projekto dalyviai dalinosi įspūdžiais kokias yra parengę prezentacijas, projekto metu, apie energijos taupymą, ekologiją ir kaip tai įtakojo jų mokymąsi bei gyvenimo būdą.

Filmavimo grupė taip pat lankėsi ir Kamanų gamtiniame rezervate, bendravo su direktoriumi Dariu Triaušiu, susitiko su AB „Mažeikių šilumos tinklai“ generaliniu direktoriumi Jonu Jurku. Šiuose susitikimuose be abėjo vyravo temos apie šildymo sąnaudų taupymą, apie naujoves leidžiančias šildyti namus ekologiškai ir taupiai.

TV Ekologinė laida „Pradėk nuo savęs“

httpv://www.youtube.com/watch?v=rH77esDT0Gc

2 dalis

httpv://www.youtube.com/watch?v=6VOGkH-5GaY


2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija