Už Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimo renginius Židikiškiai apdovanoti Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos Padėkos raštu!

Nuo 1995 metų, kiekvienais metais, lapkričio 16-ąją,  Lietuvoje minima Tarptautinė tolerancijos diena, skirta skatinti mokinių supratimą, empatiją ir toleranciją tarp skirtingų kultūrų, religijų ir tautų, diskutuoti apie visuomenėje vyraujančius įsivaizduojamus skirtumus, susijusius su lytimi, amžiumi, negalia, odos spalva, religija, seksualine orientacija.  Lygių galimybių ir žmogaus teisių ekspertai šią dieną kviečia kalbėti, diskutuoti, kaip kiekvienas prisidedame kuriant įtraukesnę visuomenę bei atkreipia dėmesį į pavojus, kurie ištinka nustojus gerbti kitą.

2023 metų Tolerancijos dienos simbolis – TOLERANCIJOS ŽIBINTAS. Ta proga mūsų, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos,  mokiniai kūrė žibintus, kurie vis dar puošia mokyklos II aukšto palanges, etikos, gyvenimo įgūdžių pamokų, klasių valandėlių metu diskutavo apie tolerancijos svarbą kiekvienam iš mūsų.

Tolerancijos idėja yra aktuali visuomet, nes labai svarbu didinti mūsų sąmoningumą ir atpažinti patyčias bei žeminančią retoriką, nukreiptą į žmonių grupę dėl jų esamos ar priskiriamos tapatybės. Labai svarbu gebėti aiškiai nubrėžti ribą ir stabdyti netinkamą elgesį.

 

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija