Uždaryta jubiliejinė vaikų vasaros meno studija „Atgaja“

3aBirželio 6–17 dienomis Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje organizuota tradicinė – jau dvidešimtoji – vaikų vasaros meno studija „Atgaja“. Stovykloje dvi savaites įvairiose meno sekcijose dirbo gabūs, menu besidomintys mokiniai. Jiems buvo sudarytos sąlygos laisvai, bet prasmingai reikštis, tobulintis meninę kompetenciją, geriau pažinti save, mokytis siekti svajonių ir tikslų, praplėsti kūrybinį akiratį, lavinti vaizduotę.

Šiais metais stovyklos rėmėjai, Švedijos Kristianstado lietuvių bendruomenė, stovyklos koordinatoriams pasiūlė temą „Pasaulis ir Aš“. Moksleiviai gilino žinias ir ugdėsi kūrybiškumą dailės, technologijų, muzikos bei keramikos studijose. Su mokiniais dirbo gimnazijos mokytojai: Inga Šilinskaitė, Juozas Daukšas, Sonata Kazlauskienė, Laura Arnotaitė ir Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto docentė Laima Mikalauskienė.

Dailės ir technologijų studija šiais metais sulaukė didžiausio moksleivių susidomėjimo. Stovyklautojai, pamokyti vadovės Ingos Šilinskaitės, iš virvelių nėrė spalvingas rankines, delninukes, jas dekoravo. Iš viso nunerta per 20 madingų rankinių. Jauniausi technologijų studijos dalyviai vėrė sages, audė apyrankes iš karoliukų. Papuošalų spalvinė gama, jų raštai atspindi skirtingų šalių tautinę simboliką. Stropiausieji, taikydami tapybos ant šilko techniką, dekoravo kaklaskares, jas siuvo. Kaklaskarėse itin ryški meno studijos tematika – jose atsispindi pasaulis kūrėjo akimis. Vienetinius dirbinius vaikai ne tik sukūrė, bet ir pademonstravo susirinkusiems į meno studijos uždarymą.

Parodoje moksleiviai eksponavo ir savo darbus, kuriuos tapė akrilu ant drobės. Mažieji stovyklautojai padarė keletą dekoratyvinių darbų iš smėlio, supantį pasaulį siekė atskleisti grafiškai.

Muzikos meno studijoje dirbę mokiniai dainavo latvių, anglų, lietuvių kalbomis, atliko skirtingų šalių kompozitorių muziką.

Šių metų naujovė – keramikos studija. Dvi savaites mokiniai kūrė jiems pačios svarbiausios vietos pasaulyje – Židikų miestelio – maketą. Studijos vadovė Laima Mikalauskienė džiaugėsi jaunųjų keramikų kruopštumu ir meile darbui.

1aStovyklautojai pastarąsias dvi savaites ne tik sunkiai dirbo, bet ir pramogavo. Kiekvieną vakarą jų laukė vis kitokie užsiėmimai: krikštynos, orientacinės rungtys, kino filmų peržiūros ir jų aptarimas, sportinės varžybos, ekskursija į Lėlių muziejų Žagarėje, kur jie pasidarė po tautinę lėlę, Gedulo ir vilties dienai paminėti skirtas renginys Lūšėje, šviesos ir smėlio terapijos užsiėmimas, susitikimai su 318 dienų aplink pasaulį keliavusiu Simonu Sprindžiu ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6 rinktinės 603 kuopos instruktoriumi vyr. eil. Arūnu Murauskiu.

Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė baigiamojo renginio metu tardama sveikinimo žodį pabrėžė, kad per tokį trumpą laiką nuveikti tiek daug – sunku, todėl dėkojo ne tik atsakingai dirbusiems mokiniams, bet ir vadovams.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Violenita Juškevičiūtė pasidžiaugė, kad „Atgaja“ ir vaikų kūrybiniai darbai kasmet vis kitokie, vis įdomesni, profesionalesni ir linkėjo meno studijai dar ilgai gyvuoti ir ugdyti kūrybingą jaunąją kartą.

Stovyklos uždarymo šventėje renginio dalyviai padėkojo vieni kitiems, vadovams, administracijai ir rėmėjams už gražias ir įsimintinas akimirkas, už išsipildžiusias svajones. Išsiskirdami pasižadėjo nekantriai laukti kitos vasaros, kada vėl galės susitikti meno studijoje „Atgaja“.

Laura ARNOTAITĖ, meno studijos „Atgaja“ koordinatorė

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija