„Vaikų linijos“ kampanija BE PATYČIŲ

Gegužės pradžioje Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos 6 ir 7 klasių moksleiviai susitiko (online) su „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ koordinatore Egle Balčiūte. “. Lektorė papasakojo, apie Vaikų linijos“ veiklą, atkreipė paauglių dėmesį į sunkumus ir grėsmes, kylančias bendraujant internetu. Susitikimo metu mokiniai žiūrėjo prevencinį filmuką, dalyvavo tyrime „Internetinės patyčios“ aptarė, kaip tinkamai elgtis, reaguoti į patyčias elektoninėse erdvėse.

Lektorė papasakojo mokiniams, kaip veikia VšĮ „Vaikų linija“, ši organizacija – tai pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams iki 18 metų. „Vaikų linijoje“ prie telefonų ir kompiuterių budi specialiai teikti pagalbą vaikams apmokyti konsultantai. Didžioji dalis jų yra savanoriai, praėję atranką ir sėkmingai pabaigę mokymus. Konsultantai budi ir atsakinėja į skambučius kasdien nuo 11.00 iki 23.00 valandos. Į tarnybą galima kreiptis nemokamu telefono numeriu 116111. Į „Vaikų liniją“ galim kreiptis dėl įvairių iškilusių sunkumų – nesutarimų su draugais, tėvais ar mokytojais, konfliktų, patiriamos prievartos, patyčių, kai jaučiasi vieniši ar nemylimi, taip pat dėl įvairių kitų rūpesčių, kai sunku ir norisi pasitarti. Konsultacijos anonimiškos ir konfidencialios. Vykstantis pokalbis – anonimiškas. Prireikus skambinantieji yra sujungiami su kitomis tarnybomis, kurios užtikrina tolesnę pagalbą vaikui.

„Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ koordinatorė Egle Balčiūte rekomendavo visiems vaikams pažiūrėti prevencinius filmukus:

Patyčių paplitimas Lietuvoje, vis dar, išlieka aktuali problema. Interneto ir išmaniųjų įrenginių eroje apie šį reiškinį labai svarbu kalbėti.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija