Vaikų sveikatingumo šventė, skirta AIDS dienai paminėti

Gruodžio 1-oji – pasaulinė kovos su AIDS diena. Šios dienos paminėjimui neliko abejingi Mažeikių miesto ir rajono moksleiviai. Lapkričio 26 dieną, šešios miesto ir rajono mokyklos rinkosi į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato salę, kur vyko vaikų sveikatingumo šventė, skirta AIDS dienai paminėti.

Renginyje, kurį organizavo Mažeikių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisija, dalyvavo Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos, Vyturio pradinės, Užlieknės pagrindinės, Židikų M. Pečkauskaitės vidurinės, „Kregždutės“ mokyklos darželio, „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokinių komandos.

Renginyje taip pat dalyvavo svečiai: Irena Macijauskienė, narkotikų kontrolės komisijos pirmininkė, Irena Vaicekavičienė, Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja), Sigutė Bernotienė, Mero pavaduotoja, Aušra Čėsnienė, Švietimo skyriaus vyr. specialistė, Antanas Krivickas, nakvynės namų direktorius, Arūnas Bubliauskas, Telšių aps. VPK Mažeikių r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas.

Kiekviena mokykla pristatė savo nuveiktus darbus, prevencinių programų veiklą per 2013 metus. O nuveikta tikrai nemažai: mokyklose organizuojamos sveikatingumo šventės, viktorinos, konkursai, akcijos, varžybos, dalyvaujama įvairiuose projektuose, įgyvendinamos sveikatos ugdymo programos, organizuojamos išvykos, siekiama užtikrinti saugią ir sveiką aplinką mokykloje, formuojamas neigiamas požiūris į žalingus įpročius.

Pristatę nuveiktą prevencinį darbą, savo pasirodymu džiugino, linksmino, stebino visus žiūrovus. Tai buvo puikiai paruoštos programėlės, kuriose buvo visko: dainų, eilėraštukų, piešinukų, vaidinimų ir net mankštos pratimų. Per šias priemones vaikučiai ir parodė, jog būtina sveikai ne tik maitintis, bet ir sveikai gyventi.

Renginį užbaigė komisijos pirmininkė Irena Macijauskienė, pasveikinusi visus dalyvius su puikia švente, priminė vaikams, kad būtina sveikai maitintis, propaguoti sveiką gyvenseną, kovoti su žalingais įpročiais, sukeliančiais neigiamų pasekmių žmogaus, o ypač vaiko, paauglio organizmui, gyventi draugiškai, kuo daugiau juoktis, neįžeidinėti kitų.

Laimėtojų čia nebuvo – nugalėtojais tapo visos komandos, kurioms buvo įteiktos didžiulės dėžės, pilnos dovanų.

Dar kiek pabendravę, pasivaišinę, Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokykloskomanda patraukė apžiūrėti policijos komisariato patalpų.

Prevencijos poskyrio specialistė Roma Antanavičiūtė ekskursantams aprodė komisariato patalpas, laikino sulaikymo patalpas, nuvedė prie eismo įvykiuose apgadintų automobilių saugojimo aikštelės, policijos kinologas Tomas Taurinskis su savo augintiniu vokiečių aviganiu Attilu pademonstravo šuns puikiai vykdomas šeimininko komandas.

Mokiniai ir juos lydėjusios mokytojos nuoširdžiai dėkojo už šaunią ir turiningą popietę, o renginio svečiai išvyko į Ventos progimnaziją. Šioje mokymo įstaigoje vyko analogiškas renginys, tik jame dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai iš 8-ių Mažeikių miesto ir rajono mokyklų: Ventos progimnazijos, Krakių pagrindinės, Viekšnių gimnazijos, Pavasario pagrindinės, Sodų vidurinės, Gabijos gimnazijos, Senamiesčio pagrindinės ir Kalnėnų pagrindinės mokyklos.

Šaltinis : http://telsiai.policija.lt/?q=node/36542019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija