Vykdome dvišalės partnerystės projektą „Edukacijos reikšmė aktyviam europiečių pilietiškumo ugdymui“

visiiBirželio 23- liepos 6 dienomis dvidešimt 7-11 klasių moksleivių iš Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos  lankėsi Bulgarijoje, kur kartu su Pleveno miesto sustiprinto kalbų mokymo gimnazija vykdė dvišalės partnerystės projektą „Edukacijos reikšmė aktyviam europiečių pilietiškumo ugdymui“, pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Juos lydėjo lietuvių kalbos mokytojai R.Simutienė, V.Bartkus, choreografijos mokytoja A.Ulevičiūtė ir kūno kultūros mokytojas A.Šakinskas.

 Šis projektas svarbus abiejų šalių mokiniams bei  mokytojams: jie turi galimybę gilinti anglų kalbos komunikacinius gebėjimus bei mokytis naujų- lietuvių ir bulgarų-  užsienio kalbų; susipažinti su šalių kultūra, tradicijomis; mokytis bendravimo meno. Abiejų šalių moksleiviai ne tik praplečia akiratį, bet kartu mokosi tolerancijos, formuojasi jų bendravimo kultūra, tarpasmeniniai santykiai, didėja mokymosi motyvacija.

 Mokinių iš Lietuvos Bulgarijoje laukė draugai, su kuriais jie jau buvo susipažinę anksčiau, kadangi bulgarų moksleiviai praėjusią vasarą lankėsi mūsų šalyje. Draugų susitikimai buvo labai jaudinantys ir šilti. Visą savaitę mūsų mokyklos moksleiviai gyveno savo draugų šeimose, taigi jie iš arti pažino bulgarų gyvenimą, papročius, kasdienybę.

Vienas svarbiausių projekto uždavinių – mokytis užsienio kalbos. Mūsų mokyklos moksleiviai ne tik turėjo galimybę gilinti anglų kalbos žinais, bet mokėsi ir bulgarų kalbos. Pamokos buvo ne tik informatyvios, bet ir nuotaikingos, bulgarų kalbos mokytojos stengėsi sudominti moksleivius naudodamos informacines technologijas, pratybų sąsiuvinius. Kiekvienas išmokome pasisveikinti, prisistatyti bulgarų kalba.

Moksleiviai ne tik mokėsi bulgarų kalbos, bet dalyvavo kitose veiklose: dirbdami mišriose grupėse, ruošė Pleveno miesto istorinių vietų pristatymus; gamino tradicinius bulgarų ir lietuvių patiekalus; ruošė reprezentacijas apie šeimas, kuriose gyveno; lankė muziejus, galerijas. Pirmos savaitės veiklą vainikavo bendras renginys, kuriame dalyvavo Pleveno miesto sustiprinto kalbų mokymo gimnazijos moksleiviai, jų tėvai bei mokytojai. Skambėjo lietuviškos ir bulgariškos dainos, muzika, šokome bulgarų ir lietuvių liaudies bei modernius šokius, vaišinomės tradiciniais patiekalais. Mūsų moksleiviai parodė teatralizuotą pristatymą „Ką aš žinau apie miestą Pleveną?“

Kita savaitė prabėgo pajūryje- nedideliame Sozopolio kurortiniame miestelyje. Čia moksleiviai ne tik džiaugėsi saule, jūra, bet ir vykdė projekto programoje numatytą veiklą: ruošė pristatymus apie Juodąją ir Baltijos jūras; piešė;  iš akmenukų, kriauklelių ir kitų medžiagų kūrė  koliažus; aplankė Bulgarijos miestą Burgas, esantį 40 kilometrų nuo Sozopolio; jėgas išmėgino ir sporto varžybose.

Savaitė pajūryje prašvilpė kaip vėjas, liko puikūs prisiminimai, užfiksuoti nuotraukose, įgytos žinios, gera nuotaika ir  pajūrio įdegis. Tikime, jog projekto metu užmegzti ryšiai neišblės dar ilgai, o draugiškas bendravimas  nuaus nematomą giją tarp dviejų draugiškų šalių- Lietuvos ir Bulgarijos.


Dėkojame Bulgarijos Pleveno miesto kalbų gimnazijos direktoriui Jurijui Todorov, pavaduotojoms Gretai Dimitrovai, Irenai Dimitrovai, projekto koordinatorei Marijanai Krachunovai už nuoširdžias pastangas, kad mūsų viešnagė Bulgarijoje taptų įsimintina ir nepakartojama.

Daugiau foto mokyklos Facebook puslapyje.

Rūta Simutienė, lietuvių kalbos mokytoja

           

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija