Vytauto Mačernio “Vizijų takais”

Grupelė gimnazisčių ir jas lydėjusios lietuvių kalbos bei dailės mokytojos birželio 5 dieną vykome į Sedoje organizuotą poeto Vytauto Mačernio gimimo dienos minėjimą. Šventinis renginys prasidėjo V. Mačernio vardo rašinių bei dailės konkursų apibendrinimu ir apdovanojimu. Jo metu visi dalyviai ir juos ruošę pedagogai gavome padėkos raštus ir atminimo dovanas – knygas. Mūsų gimnazijai atstovavo 7 klasės mokinė Laura Vaitkutė, I gimnazijos klasės mokinės Goda Vaitkutė, Deimantė Stankutė bei III klasės gimnazistės Ineta Uikytė ir Reda Stankutė.

Po apdovanojimų ceremonijos Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė Aušra Kazlauskienė visus pakvietė į mokyklos kiemelį pažiūrėti Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio „Kopėčios“, kurį režisavo Valentinas Masalskis. Spektakliu, kuriame jaunimas „prakalbino“ tikras kopėčias ir savitai atliko lietuvių liaudies dainas muzikos, ritmo ir judesio pagalba, siekta publikai perteikti žmogaus kelionės metaforą, jo norą ir siekį pakilti virš kasdienybės.

Pasidžiaugę talentingais jaunaisiais aktoriais išvykome į Šarnelę, į poeto tėviškę. Aplankėme vizijų kalnelius, kuriuose yra akmenys su iškaltais „Vizijų“ žodžiais. Prie kiekvieno paminklo skaitėme atitinkamą „Viziją“, o galiausiai pagerbėme poeto atminimą bendra giesme prie jo kapo. Pakeliui, žinoma, sustojome ir Žemaičių Kalvarijoje – rašytojo žūties vietoje.

Dėkojame Sedos Vytauto Mačernio gimnazijai už turiningai praleistą paskutinę mokslo metu dieną!

Dalyvavusių gimnazisčių ir mokytojų vardu – Laura Arnotaitė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija