Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje aptarti bendradarbiavimo su kaimynais latviais projekto rezultatai

Sausio 8 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje vyko baigiamasis renginys vykdant projektą „Jungtinis švietėjiškas ir kultūrinis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Latvijos mokyklų abipus sienos“, kuris vyko pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, įgyvendinamą pagal 2007-2013 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą.

Projekto partneriai – Saldus rajono Kalnu vidurinės mokyklos bendruomenė. Tikslas – prisidėti prie darnios socialinės ir ekonominės pasienio regiono plėtros ir taip didinti jo konkurencinį pranašumą siekiant, kad regionas taptų patrauklus gyventi ir lankytis.

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorė Rima Širvinskienė akcentavo, kad siekta jaunimui skiepyti troškimą puoselėti senąsias Baltų tradicijas ir kultūrinį Mažeikių bei Kuržemės regionų paveldą per dailę, muziką, istorijos pažinimą.

„Šis projektas buvo vykdomas ne dėl pliusiuko, bet iš

širdies į širdį. Praturtėjome įvairiais meniniais gebėjimais, materialiais dalykais.

Tačiau svarbiausia – atradome draugus, pažinome vieni kitų kultūrą“,– džiaugėsi direktorė.

R. Širvinskienei pritarė Saldus rajono Kalnu vidurinės mokyklos direktorė Zenta Klaipa.

„Mes vadiname vieni kitus broliais, o tai reiškia, kad mes neturime artimesnės kaimyninės tautos, su kuria mus sietų tiek daug bendro. Istoriškai žiūrint, ilgus metus mūsų tautos gyvavo atskirai, turime religinių skirtumų. Tačiau mus sieja kalba. Likome tik dvi pasaulio tautos, kalbančios Baltų šeimos kalbomis. Natūralu, kad pasienyje gyvenantys žmonės

susikalba ir lietuviškai, ir latviškai nevartodami kitų užsienio kalbų.

Projektas padėjo geriau suprasti vieniems kitus, patirti įdomių išgyvenimų, – kalbėjo kaimyninės Latvijos mokyklos vadovė.

Projekto dalyviai mokėsi vieni kitų kalbos, tobulino meninius gebėjimus kūrybinėse laboratorijose, kurioms vadovavo Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos dailės mokytoja metodininkė Inga Šilinskaitė. Mokytojai talkino Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto Metalo plastikos katedros dėstytojas Albertas Gedvilas, Kalnu vidurinės mokyklos technologijų mokytoja Sandra Liepina. Dailės užsiėmimuose ugdytiniai susipažino su tapybos ant šilko technika, kūrė paveikslus, dekoravo šalikus, mokėsi grafikos subtilybių, lipdė iš modelino, sinergijos technika darė gėles, dekoravo gėlių vazonėlius.

Suburta Lietuvos-Latvijos mokinių modernaus folkloro grupė (vadovai Airis Šulbergs ir Natalija Burbienė). Vykdant projektą, buvo suorganizuoti du festivaliai, kuriuose skambėjo abiejų šalių liaudies dainos, senovinių muzikos kūrinių interpretacijos.

Mero pavaduotoja S. Bernotienė neslėpė susižavėjimo židikiškių nutiestu draugystės tiltu į Latvijos Respubliką.

„Smagu, kad mūsų rajone yra tokia entuziastė direktorė, kuri subūrė puikią pedagogų ir moksleivių komandą, užsidegusią noru bendradarbiauti su kaimynine tauta. Džiugu, kad siekiame išsaugoti savo kalbą, pažinti baltišką kultūrą“, – kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė .

Latvijos-Lietuvos programos Jungtinio techninio sekretoriato Rygoje projektų vadovė Dovilė Radvilavičiūtė teigė, kad labai svarbu, jog tokie projektai vykdomi ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir miesteliuose, įsikūrusiuose prie pasienio.

„Linkiu daugiau tokių sėkmingų projektų, kuriančių puikų skambesį Lietuvoje ir Latvijoje“, – linkėjo D. Radvilavičiūtė.



2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija